Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egy egyetemi felvételi?...

Milyen egy egyetemi felvételi? Több kérdésem lent

Figyelt kérdés
Egy nagyon jó érettségim van (csupa "jó" és "jeles" osztályzatok), ebből pontokat számítanak és ennyi a felvételi? Vagy be kell menni és írni valamit, esetleg elbeszélgetni egy vizsgáztatóval? Mindenképp államilag támogatottan szeretnék tanulni, ez ugyanaz, mint az ösztöndíj?
2013. jún. 8. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Attól, függ milyen szakra jelentkezel, van ahol van felvételi vizsga is.
2013. jún. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus nektek tanárok nem mondták el? Meg nincsen ilyen felvételis könyved? Meg egyáltalán már le kellett adni a jelentkezést...

Egyébként a két legjobb százalékos eredményed (olyan tárgyból, ami használható a szakhoz) duplázva. Na meg a plusz pontok.

Illetve a másik igen, ez az átlagszámolós dolog, de valószínűleg úgyis többet jelent két ötös %-a duplázva.

Felvételi, amit írni kéne nem igazán van, inkább olyan szakok, ahol interjú van, vagy művészeti szakoknál beválogatnak, többszintes felvételi is lehet akár, de erről tudnál.

2013. jún. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nincs felvételi vizsga csak pontszámítás az érettségi és a gimnáziumi bizonyítvány alapján. Felvételi vizsga általában a készségszakokra és a művészeti szakokra van természetesen.

Viszont bizonyos szakoknál a felvételit megelőz egy alkalmassági vizsga, ha azon alkalmasnak minősítették csak akkor felvételizhet valaki. (pl. tanár szakoknál, tanító szakoknál, óvodapedagógus, egészségügyi szakoknál is szokott lenni, rekreáció stb..mindet nem tudom)

2013. jún. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Jesszus nektek tanárok nem mondták el?" hozzászólónak

A kérdező nem most vagy az elmúlt egy-két évben érettségizett, azért kérdez így, nem mindenki érettségi évében jelentkezik. A felvételi rendszer állandóan változik. Nem hidd hogy egyetemen csak 18-23-ig vannak diákok...aki pl 10 évvel az érettségi után jelentkezik az honnan tuja hogy éppen most mi az aktuális rendszer?

2013. jún. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, ebbe nem gondoltam bele, de ha más nem egy felvételis könyv, vagy körülnézés a neten? Ez szerintem elég komoly kérdés ahhoz, hogy ne most kezdjen el gondolkozni, hogy hogy is lesz, főleg, hogy már le is kellett adni a jelentkezést. Úgy adott le jelentkezést, hogy nem tudta mire jelentkezik? Vagy nem adott le jelentkezést, csak úgy eszébe jutott, hogy leadhatott volna?
2013. jún. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jelentkezett sehova, csak mostanra érett meg benne a gondolat. Ha nem ismeri a felvi-t, felvételi tájékoztató könyvet meg nem vette még..esetleg nincs is most a boltokban..akkor jogos hogy valahol érdeklődik. Biztos nem az itt kapott 2-3 mondatos válaszok alapján fog dönteni, de kiindulásnak nem rossz, ha nincs támpontja.
2013. jún. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen most született meg bennem a döntés h egyetemista szeretnék lenni, 3 éve érettségiztem és azóta csak alkalmi munkáim voltak, köszi az infókat!
2013. jún. 10. 15:32
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha három éve érettségiztél, az azt jelenti, hogy már az "új rendszerben". Nem árt a mai viszonyok között, ha van nyelvvizsgád, ha nincs esetleg próbáld megszerezni, mert ígyis-úgyis kelleni fog egyetemen. Ne halogasd az utolsó félévig.

Milyen szak érdekel? Milyen városban? Bölcsész szakokon általában túljelentkezés van. Van egy két olyan szak viszont amiből csak a minimumot kel megütni, annyira kevesen mennének rá.

Az államilag támogatott egyetem nem ugyanaz, mint az ösztöndíj, az előbbi azt jelenti, hogy nem kell fizetned a tanulmányaidért, feltéve, hogy nem buksz tárgyat, vagy nem jelensz meg vizsgán és hasonlók. Na meg ha átlagod nagyon ramaty áttehetnek róla fizetősre. Az ösztöndíjból van több fajta, a tanulmányi az előző félév tanulmányi átlaga alapján jár a diákok x%-ának az adott szakon. Az én sulimban a felső 40-50% kapott. Egy félévre szól, változó az összeg (havi 5-20 ezer körül). A másik a szociális ösztöndíj, ezt hátrányos helyzet és egyebek alapján számítják ki, de ezt sem kap mindenki. Vannak még egyéb ösztöndíjak, amire jelentkezhetsz, pl köztársasági ösztöndíj, ennek a feltétele, hogy részt vegyél kutatómunkában, demonstrátorkodj stb. Nálunk legalábbis, nem tudom hol mi van pontosan. Ezekhez is kell egyébként átlag, úgyhogy hajtani kell. :) Sok szerencsét a jelentkezéshez. Ja egyébként vannak szakok amik keresztfélévben is indulnak, tehát nem csak szeptembertől tudnál járni, de nem tudom konkrétan mik és van e állami. www.felvi.hu itt meg tudod nézni.

2013. jún. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!