Bioszosok! Szerintetek a közép és emelt szintű biológia szóbeli tételek valamennyire fedik egymást?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy emelt szinten bármit kérdezhetnek, de biztosan van valami rendszer. Például most kaptam közép tételeket és benne van a keringési rendszer, emésztés, környezetvédelem stb. Az emeltben is hasonlóak lesznek, csak bővebben kell őket kifejteni?

Másik kérdés: emelteseknek. A tételekhez meg vannak adva kérdések, amikre válaszolni kell? Ti hogyan adtátok elő a feleletet? Eléggé izgulok.



2013. jún. 9. 01:55
 1/8 eperke20 ***** válasza:
Szinte semennyire. Nálunk a közép biosz tételek csak nagy vonalba foglalják össze. Pl hormonrendszer 1 fogalom, adrenalin, inzulin, meg még 1 hormon és ezekről 2-2! mondat. Cukorbetegségről 1-2 infó és a stresszről kb 1 mondat. Emeltre ennél jóval több kell. Emelten úgy tudom kérdések vannak. B tételhez meg szöveg is van.
2013. jún. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hát mondjuk, ha van középszintű tételed a keringési rendszerről, akkor told meg még vagy 8 oldallal és annyi kell emeltre. Én is láttam közép tételeket mondjuk a keringési rendszer 3 A4-es oldal volt, amit én tanultam meg 15 oldal (mondjuk ábrákkal, de akkor is..) Ami középen előfordul, azt esetleg egy alap kérdésnek bevezetőre feltehetik, egyébként sokkal sokkal részletesebben kell minden.
2013. jún. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 eperke20 ***** válasza:
Első vagyok. Nekünk a keringési rendszer 1 oldal volt. A leghosszabb is 2, de az nem volt több 3-4 tételnél, ami persze ökológia. :D
2013. jún. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Keringési rendszerből középszinten is alapból sokat kell tudni, de emelt szinten mégegyszer annyit.
2013. jún. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1 oldalban nem lehet összefoglalni amúgy a keringési rendszert középszinten sem. Akkor a ti tételetek vagy nagyon hiányos, vagy csak egy részlete. GOndold már el:

- vér alakos elemei

- vérplazma

- vér, szövetnedv, nyirok (keletkezése)

- nyirokkeringés

- hajszálerek

- vénák

- artériák

- szív felépítése

- kis vérkör, nagy vérkör

- szívbetegségek (trombózis, vérnyomás, infarktus, érelmeszesedés)

Kapásból mindegyik témáról minimum fél oldalt lehet írni WORD-ben! Ehhez még jönnek emelt szinten ilyen finomságok, mint hemoglobin szerkezete, véralvadás folyamata, nyirok és szövetnedv áramlási mechanizmusa, vérnyomás, véráramlás sebességi grafikonok, szinuszcsomó, pitvarkamrai csomó, tehát a szív ingerkeltő rendszere stb.

2013. jún. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 eperke20 ***** válasza:
Nálunk középszinten semmiből sem kértek sokat. :D
2013. jún. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat : )

Van mindenről 10-20 oldalam és azokat tanulom, a közepet csak összefoglalásként gondoltam, hogy talán az is segítene. Csak pár témakör gázos nekem. meg persze az, hogy bármit kihúzhatok és nem szeretném elrontani a szóbelit.

2013. jún. 9. 11:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 25 oldalt tanultam a keringési rendszerről+utána olvastam pár dolognak, engem nagyon érdekelt, így elmondhattam érettségi előtt, hogy nem tudnak olyat kérdezni emelten, amit ne tudnék erről a témáról, de úgy gondolom, hogy a keringésről amit ír a mozaik 11-es könyv, az mind nagyon hasznos..és az se kevés ám..
2013. jún. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!