Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Php programozónak jó matekos...

A Php programozónak jó matekosnak kell lennie?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Php programozó végzettség megszerzésén gondolkozom mostanában, viszont nem tudom milyen kompetenciák szükségesek ahhoz, hogy jól helyt tudjak állni. Alapvetően a matematikával vagyok hadilábon. Aki végzett már és vagy dolgozik már a szakmában, tudnátok segíteni, hogy mennyire kell a matematika hozzá? Válaszotokat előre is köszönöm!



2013. jún. 11. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Részben igen. De nem a matematikai függvényeket kell hozzá ismerni, hanem matematikusi gondolkodást igényel inkább. Vagyis meg kell érteni a különféle funkciók működését külön-külön és együtt is, hogy bonyolultabb feladatokat hogy tudsz kisebb részegységekből összerakni, hogyan tudod ezeket levezetni, jó logika kell hozzá.
2013. jún. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Programozáshoz a hibamegoldó készségben kell jónak lenni (amit az első válaszoló is írt). És ezt a matek fejleszti a legjobban. Bár nem tudom, hogy "Php programozó" végzettséggel mennyire fog boldogulni. Programozással akkor lehet jól keresni, ha több programnyelvben is járatos vagy.
2013. jún. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát, hogy ha csak a php-t tudom használni gyakorlatilag félembernek számítok az IT-s munakerőpiacon? Mindenképp érdemes C++, JAVA, Linux programozást is kitanulni? Avagy azért boldogulhat az ember?
2013. jún. 11. 21:18
 4/4 Drone007 válasza:

A PHP programozó egy online webes fejlesztő. A programozási képességek fejlesztéséhez nem árt offline nyelvek ismerete C/C++, Pascal, Delphi... de alapvetően a webes környezet kritériumait kell jól ismerned. HTML, CSS, Javascript, sql lekérdezőnyelv. Ezek nélkül vagy félember.

És a logikus gondolkodás elengedhetetlen. Ha nem vagy jó matekban, akkor nem biztos, hogy neked való bármilyen programozási terület. Ezek erősen reál alapú dolgok, a magolás itt mit sem ér, ha nem érted amit csinálsz.

Inkább válassz valami olyan végzettséget, ami jobban a profilod, amit nagyobb kedvvel csinálsz, mert a programozás legtöbbször csak számítási elvek végigzongorázása, és kalkuláció.

Ahogy egy nagy ember mondta: válassz olyan munkát, amit imádsz, és egy napot sem kell dolgoznod az életedben.

2013. jún. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!