Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most akkor ez tényleg így...

Most akkor ez tényleg így lenne? Szerencse az egész?

Figyelt kérdés

Huszonéves vagyok, érettségivel/felsőfokú nyelvvizsgával. Most szeretnék valamilyen szakmát tanulni, de ahogy böngészem az oldalakat, szinte kivétel nélkül mindenhol azt olvasom, hogy a legtöbb szakmára, amiket jelenleg tanulni lehet, azt írják, semmit nem ér. Nah már most vagy csak dobálóznak az emberek a szavakkal, vagy tényleg így van.

Tehát akkor ássam el magam, mert nincs mit tanulni=nem lesz munkám=nem lesz miből megélnem. Szép kilátás ilyen fiatalon.

Egyébként lány vagyok, tehát ilyesmik, mint ács, cnc és hasonlóak nem igazán jöhetnek szóba, csak mert mindenki azt mondja, ez a jó. Mindig is szerettem irodai munkát, valamiért vonz az a környezet, viszont mindenféle ilyen szakra szintén azt mondják, hogy bele se kezdjen az ember.

Akkor merre induljon el egy fiatal lány?(Egyetem kivételével, mert oda már jártam, de most nem ez a kérdés)

Tanuljak nyelveket?Ezt mindenhol hangoztatják. Jó, rendben. De mégis azzal egymagában nem sokat érek. Külföld sajnos egyelőre nem jöhet szóba. Itthon viszont tényleg olyan, mintha a fiatalok jövője kilátástalan lenne. :(

Aztán ott van még az is, hogy valakinek ha szerencsére és ismerőse van, akkor érettségivel is bekerülhet egy-egy munkahelyre (nem cégvezetőnek természetesen), míg más tanul, és úgy is évekbe telik munkát találni.:(

Mégis mit tehetünk?És a fő kérdés, merre induljunk el?Mi a véleményetek erről?Elsősorban a lányokra nézve!

Köszönöm előre is a válaszokat!


L


2013. jún. 12. 08:54
 1/3 anonim válasza:
sajnos én is így vagyok vele.. jövőhéten lesz az érettségi szóbeli és hogy utána mit merre hogyan ezt nehéz kitalálni. nekem a vendéglátói szakmenedzsert mondják sokan meg a logisztikust..
2013. jún. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én a helyedben valami egészségügyi OKJ-ben gondolkodnék és azzal mennék ki külföldre. Írtad, hogy felsőfokú nyelvvizsgád van, így lenne lehetőséged. Igaz, hogy a legtöbb helyen diplomás ápolókat keresnek, de az OKJ-éssel is lehet munkát találni. Esetleg fogtechnikus, csak ott drága a gyakorlati hely. Ha viszont van rá pénzed, akkor mindenképpen ezt javaslom, mert nagyon jól el lehet vele helyezkedni, az itthoni fizetés mondjuk megközelítőleg sem annyi, mint külföldön, de azért nem is minimálbér.
2013. jún. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
hát ha a munka számodra az első,és nem a versenyképes fizetés,akkor gondolkozhatsz vendéglátóipari,logisztikai, vagy esetleg eladói képzésben. soha nem fogsz tudni házat venni hitel nélkül, de munkát azt szerintem találni fogsz
2013. jún. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!