Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemisták! Sokszor mondjáto...

Egyetemisták! Sokszor mondjátok, hogy egy éjszaka alatt többet tanultok vizsgaidőszak alatt, mint az egész érettségire, adjatok tanácsot?

Figyelt kérdés

nos, a helyzet a következő, adott 46 témakör, ennek a felét tudom, a másik felét pedig nagyjából tudom, ez azt jelenti, hogy tesztben jól teljesítettem azokból is, az írásbelim király lett, de átfogóan már nemtudok belőle prezit tartani emelt szintű szóbelin.


csütörtökön lesz a szóbeli, milyen módszereitek vannak a felkészülésre? mindenre nyitott vagyok, nem vagyok hülye, csak kezdem azt érezni, hogy az én tanulási módszerem nagyon időigényes, és nem vagyok eléggé hatékony.


2013. jún. 4. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk sokat segítene, ha tudnánk, milyen tantárgyról van szó.
2013. jún. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

földrajz, tehát van benne természetföldrajz, kis kémia, kis fizika, kis elméleti hablaty. az a része nagyon jól megy, elflesselgetek a témakörökön.


viszont a gazdaságföldrajz nekem szenvedés, népesedési szakaszok, gazdasági szerkezet, nemzetközi integrációk, fokozatai, kialakulása, EU, USA, világgazdaság, perifáriák, nemzetközi politikai szervezetek, fejlődő, fejlett országok, energiagazdaság, ipar, globalizáció, idegenforgalom, stb.. olyan témakörök is vannak, amihez nem találok túl sok anyagot, pl. rendszerváltás hatása Magyarországra.


száraz az egész, és számomra teljesen érdektelen. majdnem mindegyikhez hozzá tudok szólni, nem erről van szó, a törzsanyag nagy részét tudom, de szóbelin ki akarom verni a biztosítékot, és max pontot szerezni.

2013. jún. 4. 19:47
 3/4 A kérdező kommentje:
illetve ugye ottvan még az Unió gazdaságának kivesézéve országokra lebontva.
2013. jún. 4. 19:48
 4/4 anonim ***** válasza:

"egy éjszaka alatt többet tanultok vizsgaidőszak alatt, mint az egész érettségire"

1. Aki éjszaka tanul, az nem normális.

2. Ahhoz, hogy egyszerre sokat meg tudj tanulni, edzeni kell az agyad. Tehát ha előtte nem kellett tornáztatnod, akkor most hirtelen nem fogsz tudni 5-ször annyit tanulni, mint eddig.


Fogod az anyagot, elolvasod, közben értelmezed, és kiemeled a lényeget. Utána megpróbálod a kulcsszavak felhasználásával a saját szavaiddal elmondani.

Ha nem megy, akkor újraolvasod, megint felmondod.

Ha megy, továbbmész.

Kb. ennyi.


Van egy rakás tanulási módszer, ami hatékony (jegyzetek, ábrák, tanulókártyák készítése stb.), de azok nyilván nem alkalmasak, ha csak 1 napod van sok anyagra.

2013. jún. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!