Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet gyorsan megtanuln...

Hogyan lehet gyorsan megtanulni angolul?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy 14-15 éves srác vagyok. Szeretnék angolul minél jobban tudni.Pár éve tanulom egy jó angoltanárral. Viszont általában amit nem használok 1 hónapig azt el is felejtem. Szóval viszonylag jól tudok angolul. Az alap szókincsem természetesen megvan. Beszélgetni is tudok viszonylag jól. (némi hibával) Viszont az a problémám, hogy kisebb mondatos beszélgetés az ugye megy meg a lefordítása is, viszont már amikor gyorsan beszél és nem is olyan tisztán az már nem megy. Mikor hallgatom a zenét is próbálom fordítani viszont ez nem megy gyorsan. Tehát így az egész nem megy. Próbálkoztam a Twilight.ot elolvasni, viszont az még nekem kicsit nehéz. Valaki valami könnyebb érdekes olvasnivalót és valami jól érthető hanganyagot tud mondani? (link formájában lenne a legjobb). Vagy ha van olyan aki szívesen beszélgetne mondjuk facebook.on gyakorlás képen az jelezze.!

2013. jún. 12. 18:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A zenék szövegét olvasd a lyrics-ben, és ha nem érted a szót, akkor írd be a Google fordítóba, de csak úgy, hogy csak ez az egyetlen szó szerepeljen a szövegmezőben, mert így kiadja az összes jelentését és nem kell a szótárban kutakodni.


Egyébként nézz folyamatosan angol filmeket. Az első 2-3 hónapban nem nagyon fogod érteni, de a nyolcadik hónapban, ha minden nap megnézel egy filmet, akkor már elég jól el fogod kezdeni érteni. Persze ehhez kell subtitles és állandó fórdítgatás. Ha kiírsz egy szót, akkor ne csak egye jelentését írd ki, hanem az összeset, és iszonyúan figyelj a kifejezésekre, és arra, hogy az angol nyelv a magyarnak a teljes ellentéte, tehát az angol nyelvtan, totál más a magyarhok képest.


A kérdésedre válaszolva:

Gyorsan meg lehet tanulni angolul, HA és ismétlem, HA teljes mértékben anyanyelvi környezetben élsz. Tehát ha most elkezdenél járni egy amerikai/brit iskolába, akkor pikk-pakk rádragadna a nyelv, mivel fiatal vagy.


Viszont otthonról, mivel abszolút nincs olyan valaki, akivel állandó verbális kommunikációt tudsz folytatni angolul, így csak azt tudom mondani, hogy hosszú idő lesz ez az egész metódus.


Ugyan is, otthonról meg lehet tanulni egy nyelvet a nyelvvizsga/érettségi szintre, ami még koránt sem jelenti azt, hogy te jól tudsz megtanulni angolul.


A másik, meg hogy minden nap kell a nyelvvel foglalkozni, minimum fél órát, ha jót akarsz magadnak, és még ez is kevés.


Én úgy tanultam anno angolul meg, hogy 9. osztályban elkezdtem az iskolában, összeszedtem az alapokat és 11. osztály elejétől új erővel vágtam neki az egésznek, ami azt jelenti, hogy minden nap min. 1 angol nyelvű filmet megnéztem (megjegyzem subtitles nélkül), és rengeteget olvastam az interneten angolul, ahol is állandóan szótároztam a szavakat. Mikor összegyűljt kb. 10 új szó, mindegyikkel írtam mondatokat, összekombináltam, variáltam, kimondtam és lásd csodát, az érettségi után külföldön már nagyon jól elboldogultam a kezdetekben, ami után idővel rám ragadt az angol gondolkozás, stílus.


Megyjegyzem, a köznyelvi beszédet filmekből, a szleng beszédet rap zenékből, a szép beszédet pedig politikai műsorokból, kampányokból tanultam. Mindent az internetről!!


És sokszor előnyben vagyok egy átlag angollal szemben, mivel olyan vagyok mint egy angol (nincs akcentusom) de mégis beszélek egy másik, gyönyörű nyelvet, ismerek az angolon kívűl egy másik kúltúrát, és nekem oda jöhet egy amerikai szlengen beszélő ember, azt is megértem, holott egy átlag angol erre nem képes. Ők annak örülnek, ezt most halál komolyan mondom, hogy angolnak születtek, és nem kellett nyelvet tanulniúk. Halál komolyan mondom, a földet megcsókolnák a háláért, hogy ők angolnak születtek. :(


Van rengeteg amerikai és brit angol ismerősöm, de ausztráliában is él 1 jó barátom.


Na szóval, ebből azt akartam kifejezni, hogy a magyar anyanyelvűek a nyelvtan miatt hátrányban vannak az angolban, mint pl. a németek, vagy a hollandok stb. És a másik fontos mondanivalóm, hogy egy nyelvet nem lehet gyorsan megtanulni!!!!!!!!!!!


Rengeteg munka, kitartás és szorgalom kell!! Bárki azt mondja, hogy gyorsan meg lehet tanulni egy nyelvet, az valszeg a nyelvvizsgára értette, vagy pedig nnincs tapasztalata.

2013. jún. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Talán már megfordult a fejedben, hogy: Ha egy kisgyerek 1-2 év alatt megtanul angolul (vagy bármelyik másik nyelven, attól függően melyik országban él.), akkor neked miért ne sikerülhetne gyorsabban? (Ezt én is úgy olvastam valahol, és megvilágosodtam :) ) Azért tanulja meg gyorsan a gyerek, mert ha napi 12 órát alszik, a másik 12 órában (általában) akkor is beszélnek hozzá azon a nyelven. Ha kint élnél Angliában/Amerikában te is nagyon hamar meg tanulnál angolul. Természetesen Magyarországon napi 12 óra angolozás kivitelezhetetlen.

A filmek nézése jó, a könyvek olvasása még jobb. Ne a twillightot olvasd, hanem viszonylag egyszerű gyerekkönyveket.

Ha gondolod beszélgethetünk angolul facebookon, bár valószínűleg én még kevesebbet tudok angolul, mint te. (Nyelvtanban viszonylag jól állok, szókincsben nem...) Ha gondolod írj privátot, aztán megbeszéljük.

2013. jún. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!