Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 9. osztály év végén 3 tantárgy...

9. osztály év végén 3 tantárgyból bukok meg ezért lehetőségem van pótvizsgázni amire viszont nem biztos hogy 3 tantárgyból fel tudok készülni. Mi lenne a jobb?

Figyelt kérdés
Szóval felmerült az a rokonszenves ötlet hogy átmegyek egy másik suliba ahol más szakot tanulok majd. Ezért nem tudom melyik lenne a jobb döntés : megpróbálni a pótvizsgát és ha átmegyek átiratkozom de 10.osztályosként vagy kezdem inkább egyből 9.-ben és nem megy el a nyaram a bizonytalan pótvizsga miatt.
2013. jún. 13. 22:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
menjen el a nyarad a pótvizsga miatt? már ne haragudj, de kb. 6 hónapot csak a lábadat lógattad, igazán összeszedhetnéd magadat
2013. jún. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Amit már megtanultál azt nem vehetik el tőled. Károd nem származik belőle, ha felkészülsz és megpróbálod, még jól is kijöhetsz
2013. jún. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2 hónap alatt 6 hónap anyagát 3 tantárgyból?
2013. jún. 13. 22:29
 4/13 anonim válasza:
Simán lehet. Érettségire többet kell majd készülnöd kevesebb idő alatt. Tanulj minden nap, állj neki most, és meglesz.
2013. jún. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Csakhát az más szak és ha 10.ben kezdek akkor a 9.es anyagot nem fogom ismerni.
2013. jún. 13. 22:38
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha meg se próbálod a pótvizsgát, akkor nem csak egy nyarat, hanem egy egész évet vesztesz... Ami szerintem elég szégyenletes, úgyhogy én a helyedben mindenképpen megpróbálnám, ha megpróbálod, már legalább el tudsz számolni saját magaddal.
2013. jún. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A 9.-es anyaggal pedig felzárkózhatsz, a szakmai tárgyakból majd osztályozóvizsgát kell tenned valószínűleg. Mindez nem lehetetlen, én nem választanám a helyedben, hogy önszántamból egy évvel tovább járjak középiskolába.
2013. jún. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Miért, tíz hónap alatt 12 tantárgy anyagát?

Te egyszerűen a rövidebb és egyszerűbb utat akarod választani, azért variálsz.

És ha a másik suliban is megbuknál, pótvizsga helyett megint átmennél egy harmadikba? És így, ameddig elfogynak az iskolák, vagy kinősz a tanköteles korból?


Nem hülyeség, ha azt mondják, tanulj, mert iskola nélkül max. léhűtő lehetsz. Legalább annyira igyekezz, hogy görbüljön, aztán ha benő a fejed lágya, kitalálod, mi lesz belőled, ha nagy leszel.

És ne sértődj meg, mert nem bántásból írom. Ha durcizol, tudni fogom, hogy igazam van. :)

2013. jún. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nos ha 10. ben kezdesz akkor osztályozót fognak veled iratni a 9. es anyagból amit vagy év elején kell vagy fél évben de ha nem sikerül akkor át dobnak fél évben a 9. osztályba. Járt már így osztálytársam.

Így 3 hónap alatt megtanulhatod azt a 3 tárgyat, és átmehetsz a pótvizsgán mert ott is 20% ot kell teljesítened ahogy az érettségin is, az nem nagy cucc. Csak vigyázzál mert ha másik iskolába mész ott nem biztos hogy könnyebb lesz. Először is a tanárok ott is szívathatnak plusz talán lesz úgy 4-5 hónapod felkészülni a szakmai tárgyból a 9. es anyagból osztályozóra, ami vagy sikerülni fog vagy nem, plusz a 10. évi anyagot is tudnod kell mellé ami kissé bonyodalmas lehet.

Ha minden kép sulit akarsz váltani akkor szerintem hagyd a pótvizsgát, mert ha 10. fél évben vagy előbb nem sikerül az osztályozó az adott tárgyból akkor kezdheted elölről és azzal csak veszíthetsz egy évet. Ha buksz akkor is átmehetsz ennyi erővel. De ha maradnál inkább a régi sulidban, akkor ha megcsinálod a pótvizsgát jóra akkor leszel 10. ben végig csinálod idegeskedés nélkül, tanulsz rendesen és akkor simán elvégezheted a sulit 4 év alatt.

2013. jún. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én a 4 év gimnázium alatt 2-szer buktam meg, és úgy vagyok vele, hogy inkább elb*sztam azt a két nyarat a tanulásra, minthogy akár egy évvel is tovább járjak gimibe.

Mellesleg 9-edikben matekból 11-edikben meg spanyolból buktam.

Most 91%-os közép matekot írtam , spanyol lett a választott érettségi és megvan már a nyelvvizsga írásbeli része. Sikerült előnyömre fordítani a bukást.

2013. jún. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!