Debrecenbe jelentkeztem tanító képzőre, de a felvételi papírra nem írtam milyen szakra jelentkeztem. Nagy gond ez? Alkalmassági értesítő levelet kiküldik majd e nekem? , attól független, hogy a szakot nem írtam be a papírba?

Figyelt kérdés
2013. jún. 15. 15:42
 1/1 anonim válasza:

Nem tudom, hogy Debrecenbe hogy megy, de nálunk nem kellett szakot megjelölni. Csak ha német nemzetiségis akarsz lenni.

Nálunk úgy ment, hogy első évben mindenkinek egységes tantárgyai voltak (németeseknek plusz német) és év végén kellett választanunk 3 szakból: tesi, magyar, rajz. Egy sorrendet kellett felállítani, hogy amilyen akarsz lenni azt első helyre, ami kevésbé azt 2. helyre és a 3.-ra. Amire a legtöbben "szavaztak" azt indították el második évtől. Mivel nálunk arányos lett (fele magyarra, fele tesire szavazott) így elindították mind a 2-t. És így 2. évtől bővültek a tárgyak, a tesiseknek tesivel kapcsolatosokkal, a magyarosoknak magyarral kapcsolatossal.


Így szerintem megfogod kapni az alkalmasságis levelet szerintem mindenképpen.


üdv.: egy tanító hallgató

2013. júl. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!