Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BCE-ÉTK - élelmiszermérnöki...

BCE-ÉTK - élelmiszermérnöki szak. Ki mit gondol, emelkedik vagy csökken a pontszám? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Bocsánat, tudom, hogy ezer ilyen kérdés van mindegyik szakhoz. Eddig ezt a helyemet át akartam tenni utolsó helyre, mert tök más terveim voltak, nem Pest. Ez az egyetlen pesti helyem. Orvosira készültem Pécsre, persze nem fog sikerülni, de a szóbeli vizsgáknál elgondolkodtam, hogy vajon tényleg meg akarom-e próbálni mégegyszer az orvosit. Nem vagyok benne biztos. Így hát elgondolkodtam, hogy pl. nyelvekből mindig is nagyon jó voltam, és esetleg érdemes lenne ilyen irányba tovább menni. Most persze felmerül a kérdés, hogy akkor minek teszek ki egy ilyen kérdést. Nos azért, mert Pécsen mondjuk fordító és tolmács szak nincsen, Pesten viszont igen, és akármire vegyenek is fel idén, elkezdem az adott szakot. Viszont ha felvennének élelmiszermérnöknek, akkor már Pesten lennék, és 1 év múlva könnyebb lenne. Mellesleg barátommal egy helyre akarunk kerülni, és elég gáz lenne, ha egyikünket ide, másikunkat oda vennék fel. Ha viszont mindegyikünk Pesten lenne, nem kellene átjelentkezgetni. A probléma csak a pontokkal van. Nyilván még nem tudom az emelt biosz és az emelt kémia eredményét, de ha az emelt biosz jól sikerülni, akkor egy tavalyihoz hasonló ponthatárt még lehet elérnék. Viszont az emelt kémiák idén elég rosszul sikerültek, és nem lenne rossz egy kis pontszámcsökkenés nyilván, hogy mérlegelni tudjak. Ki mit gondol, lehet esély arra, hogy a tavalyi, vagy annál alacsonyabb lesz a pontszám? Aki ide jelentkezett kb. hány pontot számol, és miből érettségiztetek? Bocsi, ha egyszerre túl tömör infókat írtam.

2013. jún. 16. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Kicsit tényleg sok az infó. (de lehet azért mert két tétel között vagyok:D)

Szerintem 400-410 pontnál még talán van esély az orvosira(vidékre gondolok),de az alatt nem hiszem.

Gondolom jól tudod,hogy minden attól függ,hogy a többieknek hogy ment. :)

Nincs mit szépíteni,de a kémia országos átlag 30-40, a biosz 60-70 körül van.(az írásbelikre gondolok)

Nekem sem lett fényes a kémia írásbeli,de a szóbelimen 45 pontot kaptam:D:D

2013. jún. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szia :) .. én is a BCE-ÉTK-ra jelentkeztem és a nyílt napon azt mondták, hogy a pontszám alapképzésre a tavalyihoz képest nem változik, ami 361 pontot jelent a nappalira értve. Persze mondták, hogy lehet 1-2 ponttal kevesebb vagy tobb, de az a 361 koruli arány lesz feltehetoleg most is :)... én nem mondom, mibol érettségiztem, ugyanis szlovákiai magyar vagyok, szóval nálunk máshogy számolják a pontokat :)
2014. júl. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, de a kérdés már nem aktuális, anno el is felejtettem írni rá. Végül maradtam Pécsnél. :)
2014. júl. 28. 13:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Mégis felvettek orvosira?
2016. máj. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!