Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha kritikus (pl. film vagy...

Ha kritikus (pl. film vagy könyv) szeretnék lenni, akkor hol van lehetőségem tanulni ezt?

Figyelt kérdés
Jelenleg gimnáziumba járok,jövőre 11.es leszek.Szeretek olvasni,filmeket nézni.Félreértés ne essék a filmek közül szerintem azok a legjobbak,amelyek elgondolkodtatnak és amiken gondolkozni kell.Ha kritikus szeretnék lenni,akkor egyetemre van lehetőségem valami ilyesmi szakon tovább menni? Előre köszi a válaszokat!
2013. jún. 17. 12:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%

olyan nincs, hogy kritikus

most ez honnan jött? puzsér őrület vagy mi?

puzsér is pl magyar-töri szakos volt az egyetemen.. + műsorvezető, újságíró..

de egyébként nézd meg a "kritikusok" életrajzát

nem mondjuk elte/szte/ppke btk kritikus szakra jártak... -.-

nem szoktam ilyet mondani senkinek sem, de most mondom: nem lesz belőled kritikus..

az nem ott kezdődik,hogy szereted a magyart meg a filmeket.. meg te jóságos ég, amiket írtál... hagyjuk inkább..

2013. jún. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek hogy ilyen tudatlan vagyok :) Rengeteg kritikát szoktam olvasni,gondoltam van ilyen állás.Tudom hogy nincs olyan,hogy kritikus szak,ennyire hülye nem vagyok.Csak érdeklődtem,hogy ha szeretnék kritikákat írni,akkor hogyan készülhetek fel erre,lehet-e esetleg tanulni hogy milyen szempontokat kell figyelembe venni egy kritika írásakor.Nem lehurrogást kértem,hanem segítséget,tanácsot.Te sem lehetsz különösen intelligens ha így válaszolsz.A mondandódat úgyis közölni lehet hogy nem kezeled le a másikat.Köszönöm
2013. jún. 17. 12:47
 3/13 anonim ***** válasza:

Kritikus általában úgy lesz az emberből, hogy van már mögötte szakmai tapasztalat, elismertség, és sok ember ad a véleményére. Elég abszurd lenne, ha valaki 3 év fősuli után jogot kapna arra, hogy ítélkezhet olyan emberek munkái felett, akik már több évtizede a szakmában vannak.


A másik lehetőség, amit a youtube-on sokan csinálnak, hogy önálló műsorban, humorosan adod elő a kritikát. Természetesen ehhez elengedhetetlen a jó kiállás, a kreativitás, egyéni stílus, és a téma ismerete. Az ilyen előadók is általában filmszakot végeztek, illetve filmes munkával foglalkoznak.

2013. jún. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Értem.Akkor maradok annál hogy csak hobbiból írok a magam szórakoztatására kritikákat,illetve olvasom őket tovább neten.Érdekelt a dolog,de persze igazad van ehhez nyilván több kell.Humorosan pedig semmiképpen nem szeretnék előadni semmilyen kritikát.Alapból én csak arról a filmről tudok bármi értelmeset is mondani aminek van valamilyen erkölcsi mondanivalója például.De köszönöm! :)
2013. jún. 17. 13:15
 5/13 anonim ***** válasza:
Média vagy magyar szak (elvégzése) biztos kell hozzá
2013. jún. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Sok újságíró járt pl. magyar szakra
2013. jún. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
De ha pl. zenekritikus lennél, akkor a zenéhez kell értened (Zeneművészeti Egyetem)
2013. jún. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

istenem, komolyan mindig csak ezzel az "intelligens szöveggel" tudtok visszavágni a negatív válaszokra?

attól, hogy bunkó vagyok (pedig a válaszom volt bunkó, maximum nyers), nem vagyok buta.. de úgy látszik ti kedves naiv kérdezők így gondoljátok, és ezért az intelligencia épp hogy nem nálatok kezdődik..

ja, és a kis taknyos tizenöt éves s*ggeddel nekem te ne dirigáljál.. igen igen tudom, jövő hónapban már 16 leszel! ú

2013. jún. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#8 A kérdező normálisan feltett egy kérdést egy olyan témában, amihez beismerten nem ért, ezért vár segítséget másoktól. Mindössze egy normális választ várt volna, én a legjobb tudásom szerint ezt megadtam neki, te viszont a kérdést figyelmen kívül hagyva személyeskedtél, most pedig röhejesen gyerekes módon adod itt a sértődöttet. Valami módon úgy érzed, hogy neked itt kijárna valamiféle tisztelet, csak nem tudom mi az a magaslat, ahonnan osztod lefelé az észt. Bár őszintén szólva nem is igazán érdekel. Legközelebbi kommented előtt javaslom 2 frontin bevételét.
2013. jún. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

nem emlékszem, hogy kértelek volna az okfejtésre

annyira nem érdekel a véleményed, hogy ez a pár karakter is már túl sok


itt válaszolnék a kedves kérdező privát üzenetére is

nos, hiába írtál egy kisregényt drágám, végig sem olvastam

hasonlókat tudok mondani, nem érdekelsz és ostoba vagy

2013. jún. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!