Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen könyveket ajánlotok...

Milyen könyveket ajánlotok ezeken kívül emelt biológia érettségire?

Figyelt kérdés
Sebész szeretnék lenni, így emelt bioszból( és kémiából)jövőre emelteznem kell.A Fazekas Szerényi-féle 2 kötetes biológia monstrum és a Panem sulis könyv megvan ezeken kívül még mit ajánlotok?(A mozaikos könyvből tanulunk suliban)

2013. jún. 26. 00:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Én a mozaikosból készültem, plusz az órai jegyzetemből, ill. szóbelire még két könyvből (130 tétel biológiából és Sebőkné: Biológia 3, főleg az előbbiből). Nekem ez bevált, nagyon jól sikerült az emeltem.

A mozaikos szerintem jó könyv, szép színes, leírja amit kell, logikus, de több embert hallottam szidni, ízlések és pofonok. :) A képeket viszont mindenképpen érdemes megnézegetni benne, mert elég jók.

Amit ajánlok nagyon, az a 130 tétel biológiából a Maxim kiadótól, főleg a szóbelire jó, de az esszérészhez is hasznos lehet, meg amúgy is, nekem voltak benne új információk.

A kétkötetes Szerényit is megvettem, de nem nagyon használtam, sokkal több van benne, mint ami kell az érettségihez, nekem ehhez nem volt erőm. De hallottam

A panemsulissal szemeztem sokáig (mivel rövid, úgy néz ki, kevesebbet kell tanulni :D), de aztán inkább maradtam az ismertnél, de azt hallottam nagyon jó és annak is tűnt. Ami a legfontosabb, hogy nézegesd a követelményrendszert, mert egy könyv sincs, amiben minden benne van, van amit tanártól kell kérdezni/neten rákeresni/stb.

2013. jún. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jaj, bocsánat, fáradt vagyok már, kicsit összevissza lett a válaszom. A Szerényiről azt akartam írni, hogy volt ismerősöm, aki ebből készült, neki nagyon tetszett és jó is lett az érettségije, szóval ez is egy opció lehet, csak türelem kell hozzá és sok idő, hogy elolvass mindent és eg is tanuld ami kell.
2013. jún. 26. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Dr. Berend Mihály könyvei:

I. Növénytan; II. Állattan, ökológia; III. A sejtbiológia, az állati és emberi szövetek, szaporodás és egyedfejlődés, öröklődés és változékonyság; IV. Az emberi szervezet, önszabályozás, az állatok viselkedése, populációgenetika és evolúció, biotechnológia.

Ezek kifejezetten emelt szintű könyvek!!!

2013. jún. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!