Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek, hol tanuljak tovább?

Szerintetek, hol tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Idáig végig megvolt, hogy mi szeretnék lenni. Animációs filmrendező. Végül nem sikerült a felvételi nem vettek fel. Pedig elvégeztem tanfolyamokat, olyan iskolába jártam, (grafikai), ahol szintén sokat tanultam. Készítettem figura terveket, animációkat, karaktereket mindent. Még sem sikerült, az első fordulón kiestem. Sok volt a jelentkező, sok volt a jó. Beszélgettem egy ott tanulóval és ő azt javasolta, hogy ha az első fordulón kiesek akkor érdemes elgondolkozni, hogy biztos ide akarok-e jelentkezni. Nagyon kevés államilag finanszírozott hely is volt. Tehetségesnek tartanak, tartottak, mégsem sikerült.


Elgondolkoztam, lehet másfelé kéne mennem. Gondolkoztam, a magyar szakon, arról anyukám beszélt le, miszerint jól kell fogalmazni és a helyesírásnak jó kell lennie. Hát a helyesírásom nem a legjobb. Viszont a magyar éretségim az 4-es lett.


Gondolkodtama programozóin, viszont oda meg rengeteg matek kell, ami nem az erősségem, hiába szeretek weboldalakat szerkeszteni, tervezni, készíteni.


Mi a véleményetek? Milyen szakok lehetnének azok, ahová tovább lehetne menni, és jól keres, van államilag finanszírozott hely?


A válaszokat előre is köszönöm!



2013. jún. 26. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Épp az előbb válaszoltam az egyik kérdéshez, a magyar szakról. A magyar szak felvételi követelményeként hirdette meg az idei évtől az emelt magyar nyelv és irodalom érettségit. Bemásolom a válaszom:

Én most érettségiztem emelt szinten magyarból és magyar szakra fogok járni (nagyon úgy néz ki, hogy felvesznek). 86 %-os lett az emeltem, ami emelt szinten és főleg magyarnál nagyon jó eredménynek számít, mindenki szerint. Tudnod kell, hogy én nagyon sokat készültem rá és tényleg csak ennek "szenteltem" kb. 2 évet (ebből intenzív tanulás 7 hónap volt, magamtól és előkészítő tanfolyammal együtt). Nagyon sok háttér információt kell tudnod, át kell látni az összefüggéseket egyes korszakok, motívumok között, szóval a lexikális tudás számít a feladatlap első felében. A második fele 3 szövegalkotási feladatból áll, melyben írnod kell egy verselemzést, egy reflektálást (ez tulajdonképpen egy érvelés, csak szubjektívebb) és egy hivatalos levelet. Ezek megoldásához jó íráskészség, helyes nyelvhasználat (külön pluszpontokat ér a szakzsargon) és kreativitás szükségeltetik. És nagyon változó a feladatlapok nehézsége, az idei és a tavaly őszi feladatlap könnyű volt, de találtam olyat a felkészülés során, amiben kb. 15 pontot értem el. Plusz rengeteg múlik a javítótanáron, van aki mindenre pontot ad, van amelyik meg alig... Szóval, ha ezek után érzel hozzá késztetést, akkor vágj bele nyugodtan :) Ja és szóbelin is az OH által meghatározott tételek vannak.

2013. jún. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Hát, akkor ez sem igazán a nekem való, mert elemzésben nem voltam a legjobb, leginkább csak a saját véleményemet mondtam el a versekről, szimbólumokkal persze, ami magyarórán megfelelt, de lehet hogy itt nem. Illetve a helyesírás sem az erősségem. De köszönöm a válaszod!
2013. jún. 26. 21:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Szívesen :) De ne add fel az álmaidat, sajnos ilyenek a művészeti szakok. Nekem minden vágyam a színház, és engem ráadásul már az első körből kiszórtak :( Szerintem nézz valami alkalmazott grafikusi képzést és utána akár megint megpróbálhatod azt, amire eredetileg jelentkeztél :)
2013. jún. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azon végeztem :) . De ha sikerül majd munkát találnom, akkor elmegyek valamilyen még egy animációs képzésre, hátha akkor talán még több esélyem lesz.
2013. jún. 27. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!