Milyen irányba tanuljak tovább, ha érdekel a kémia, fizika, biológia és kutatással szeretnék foglalkozni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 5. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Például biológus,vegyészmérnök,kutatóorvos.
2013. jún. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
agrár, biomérnök, élelmiszeripar, gyógyszerész, anyagmérnök....
2013. jún. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is a gyógyszerész felé hajlok. Abban van kémia meg biológia is. Pontosan mit takar a gyógyszerész feladatkör?
2013. jún. 5. 21:09
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy én közvetlenül nem az emberekkel szeretnék foglalkozni (mondjuk vizsgálni), hanem valamilyen laborban, kutatóintézetben dolgozni.
2013. jún. 5. 21:11
 5/5 polarbeer ***** válasza:

Én biológus kutató leszek, ELTE bioszon most végzem a második évemet. Engem a terepi biológia jobban érdekel, mint a labormunka, de ha a biológia bármely területével akarsz nagyon mélyen foglalkozni, akkor a biológus szak jó választás neked! Nagyon tág tudomány. :)


Ha úgy érzed, hogy menne a vegyészmérnöki (amivel nagy tudású gyógyszerész is lehetsz, csak elég nehéz), akkor pedig érdemes a BME-n tanulnod tovább. Biztosan nagyon jól fizető állást kapnál, ha elvégzed! :)


Amit még én tudok (mert a folyosón állandóan találkozom velük :) ), azok az ELTE-s fizikusok, és vegyészek (=kémia szak). Ők is, mint mi, biológusok, vagy kutatók lesznek, vagy tanárok, és általánosságban mondható, hogy ezekre a szakokra elég alacsony a felvételi ponthatár (bioszra kicsit magasabb).


Ennyit tudtam mondani! Tudom, h közhely, de helyetted úgysem tud senki sem dönteni, úgyhogy sok sikert az elhatározáshoz! :D

2013. jún. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!