Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan döntsem el, hogy merre...

Hogyan döntsem el, hogy merre tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Még van egy évem a gimnáziumból.

Az összes év végén kitűnő tanuló voltam, és 8.-tól az összes félévkor is.

Viszont oáig eljutottam, hogy mindent bemagolok, amit kell, és nem tudom, hogy mi az, amit szeretek is tanulni. nem tudom eldönteni. Azt tudom, hogy mi az, amit jobban szeretek tanulni, illetve kevésbé, de hogy mi az, amit szívesen is, azt nem tudom eldönteni. Sőt, azt se, hogy hova tovább, pedig már kellene.

A lehetőségeim adottak, főleg, ha jó érettségit írok(most az a célom, hogy mindegyik ötös legyen).

Régen orvos akartam lenni, de félek a vértől, szóval erről letettem.

Most a pszichológuson gondolkozom, de egyszerűen ötletem sincs. Jól szeretnék keresni, és szeretném élvezni, amit csinálok....hogy döntsem el?:( Vagy hogy tudnék kiigazodni?


2013. jún. 28. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szabadidödben mit szeretsz csinálni? van vmi hobbid?
2013. jún. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Semmi.:( A barátommal vagyok, vagy videójátékozom.

De ezek meg nem olyanok:/

Ezen kívül nincs semmi.

2013. jún. 28. 13:42
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mik azok a tantárgyak amiket "jobban szeretsz tanulni?"


Mivel megfordult a fejedben az orvosi és a pszichológia sem áll távol tőled, gondolom szereted a biológiát. És a kémiával sem lehetsz olyan rosszban.

2013. jún. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát a kémiát nem szeretem sajnos.:(

Amit "szeretek", vagyis amit úgy érzem, hogy szeretek az az angol, az irodalom és a biológia valamennyire.

Meg a rajz.

A pszichológus azért fordult meg a fejemben, mert rengetegen mondták, hogy van érzékem hozzá, sok embernek segítek lelkileg, és, hogy ematt menjek annak. Meg amikor segítek nekik rengetegen mondják, hogy olyan vagyok, mint egy pszichológus, így bogarat ültettek a fülembe.:)

2013. jún. 28. 17:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológusként sajnos nehéz elhelyezkedni, de ha szereted és jó vagy benne, akkor megtudsz belőle élni. : )


Mennyire súlyos a hemofóbiád? Leküzdhetetlennek érzed? A vértől egyenesen menekülsz, vagy egyszerűen csak nem szereted a látványát. Tegyük fel vérzik az orrod és jelentős mennyiség van a padlón.


Ha nem rettegsz annyira, szerintem megpróbálkozhatsz az orvosival, lehet egész megbarátkozol a vérrel. De azt olvastam, hogy a fóbiák leküzdésében kérheted pszichológus segítségét.


Remélem megtalálod az utad. : )


Egyébként én orvosira készülök, én nem érdeklődés alapján választottam. Kihívást láttam benne, elkezdtem tanulni a biológiát és a kémiát és beleszerettem. : ) Blogot is írok az utamról, ha érdekel akkor elküldöm privát üzenetben a címét.

2013. jún. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!

Tudom hogy nem most lett ez kiírva, de sikerült megtalálni végül amit szeretsz is?🙂

2020. febr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!