Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetem melyik szakára...

Melyik egyetem melyik szakára menjek, ha újságíró szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

2013. jún. 28. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Kommunikáció és médiatudomány szakot keress. Teljesen mindegy, hogy hol végzed.
2013. jún. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Aha... és a szabad bölcsészet?
2013. jún. 28. 18:00
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Hát egyik sem sikertörténet, de ha már újságírói elképzelésed van, akkor kommunikációra menj, mert a szabad bölcsészet nem igazán az újságírásra összpontosít (az az igazság, hogy semmire sem összpontosít).
2013. jún. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szabad bölcsészeten belül van kommunikáció és médiatudomány szakirány, de igazából újságírásnál a tapasztalat és a tehetség számít.
2013. jún. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szabad bölcsészeten belül tudtommal csak film és filozófia szakirány van (meg ha jó emlékszem esztétika, de ez lehet, hogy hülyeség). A lényeg, ahogy feljebb írták: kommunikáció és média.
2013. jún. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az ELTE-n 7 szakirány van: kommédia, vallástudomány, esztétika, filozófia, film, etika és művtöri
2013. jún. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha újságíró szeretnél lenni, akkor szerintem egyértelműen kommunikáció szak, és lehetőleg olyan sulit keress, ahol sok a gyakorlati óra, meg van lehetőség szakmai gyakorlatra, mert anélkül semmit nem ér az egész. Én a BKF-re jártam, úgyhogy tudom ajánlani ezt a szakot, itt meg tudod nézni milyen specializációk vannak: [link]
2013. júl. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!