Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti hogyan döntenétek a helyemb...

Ti hogyan döntenétek a helyemben? Jobb lenne átjelentkeznem egy másik gimnáziumba?

Figyelt kérdés
Sikerült bekerülnöm egy színvonalas 5 éves gimnáziumba, ahol a tanárok tényleg korrektek, az órákon rendesen leadják az anyagot, közel van a lakhelyemhez, jól felszerelt és szinte minden biztosítva van a tanulás hatékonyságához. Ennek ellenére én egyre inkább elvágyódom egy másik iskolába. Sajnos, az osztályomban nem érzem jól magamat, mert nem sikerült olyan embert találnom, akivel meglenne a közös hang. Persze, vannak haverjaim, keresik a társaságomat, de számomra nem ők az ideális barátjelöltek. Ők olyan tipikusan a mai kor gyerekei. Okostelefon, facebookon való pózolás, tüc-tüc zene stb. Engem ezek a dolgok hidegen hagynak és inkább foglalkoznék komolyabb, értelmesebb témákkal. A tanáraim sem értékelnek túlságosan hiszen nem merek szerepelni a sok önjelölt díva mellett. Máshol is ugyanez várna? Érdemes lenne kockáztatnom, hátha érettebb gondolkodású diákok közé kerülnék?

2013. jún. 30. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

szia! szerintem nem érdemes átmenned máshová. sajnos ez ilyen, el kell viselned. én sem voltam soha igazán jóban az osztályommal (most érettségiztem, hatosztályosban), de az iskola annyira színvonalas, hogy nem mertem itt hagyni. mi lett az eredménye? iskolán kívül (illetve suliban más osztályokból) találtam magamnak igazi barátokat, és mellé leraktam egy baromi jó érettségit. minden másik suliban ugyanúgy ott lesznek a "mai kor gyerekei", hidd el, ezt nem tudod kivédeni, nagyon ritka az olyan, aki nem közülük való, tehát nem biztos, hogy találnál máshol jó osztályt magadnak.

szóval én azt tanácsolom, egy ideig mindenképpen maradj, adj egy esélyt a többieknek (lehet, hogy az okostelefonos pózolás mögött van értelem is, hátha...), és közben barátkozz külsősökkel. ha elviselhetetlenül rosszá válik a helyzet, csak akkor válts! sok sikert

2013. jún. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsodat! Megfontolom még mi legyen, de szerintem igazad van.
2013. jún. 30. 12:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Nos ez sajnos gyakori probléma. Van ahol jó a suli meg a tanárok, de rossz a társaság. Máshol meg nagyon jó a társaság de kiszór magának egy szemétkedő tanár. Ideális hely nincs. Miből gondolod amúgy hogy a másik suliban nem ilyen "mai kor gyerekei" lennének, vagy miért pont azt a másik sulit nézted ki?

Én csak akkor váltanék ha biztos lennék benne hogy máshol jobb, de erre kicsi az esély és az is lehet hogy még rosszabb helyre kerülsz mint ahol voltál. A döntés persze a tiéd, de a barátokat te választod, pl ha vmi iskolán kívüli szakkörre jársz vagy olyan hobbid van ahol tudnál hozzád hasonlóbbakkal lenni akkor máris lenne jobb társaságod akikkel szabadidődben vagy.

2013. jún. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha színvonalas gimnáziumba jársz akkor NE hagyd ott.Semmi pénzért ne gyere el onnan, komolyan mondom neked. Én tavaly végeztem egy kéttannyelvű gimnáziumban, ami nagyon jónak volt beharangozva, az első két évben ígéretesnek tűnt, tanultunk is, de azért nem szakadtunk meg benne. Aztán egyre csak romlott az egész és nem tanítottak a végére már kb szinte semmit. Utolsó évben egyedül készültem fel az érettségikre, három emeltre és teljesen ki voltam készülve idegileg, hogy miért nem vettünk át egy csomó dolgot még és miért foglalkozunk még mindig olyan anyagokkal amik teljesen feleslegesek. Lógtam az órákról ebben az évben már, hogy tudjak tanulni, még fürdeni is könyvekkel mentem. Így lett egy 5ös, két 4es emeltem és 4es, 5ös közepek, csak a matekom lett rosszabb. És nem vettek fel egyetemre, mert lecsúsztam még ígyis egy pár ponttal, fizetni meg egyszerűen nem tudnám. Most érettségizhetek majd újra jövőre, addig dolgozom és tanfolyamokra járok.

Szóval tapasztalatból mondom, hogy teljesen mindegy a társaság, mert ha rossz gimibe mész, az elronthat mindent. Ha kemény az iskolád, leadnak minden tananyagot és van számonkérés akkor maradj ott és örülj neki, hogy oda járhatsz. Barátkozz sulin kívül és ha az osztálytársaid közelednek feléd akkor próbálj velük is lenni. Lehet, hogy vannak köztük jó arcok is, csak meg kell őket ismerni. Sajnos minden tele van ilyen "divatemberekkel" manapság, ne törődj velük. Ha nem piszkálnak és alapvetően kedvesek, akkor emiatt nem éri meg váltani és eljönni egy jó iskolából, mert később megbánod, ahogy én meg azt bántam meg, hogy maradtam és nem mentem át egy másik gimibe.

A másik dolog pedig, hogy a gimis barátságok sokszor csak addig tartanak és utána mindenki szétszéled és már nem is keresik a másikat. Sajnos ez ilyen. Persze lehet életre szóló barátságokat is kötni, de nem az egész osztállyal. Barátkozz azokkal , akik kicsit neked is szimpatikusak és próbáld meg elengedni magad.

És tanulj sokat nagyon, akkor is, ha esetleg valamilyen anyagot kihagynak a tanárok, tanuld meg otthon egyedül a könyvedből. A tudást semmi nem fogja pótolni, főleg az nem, ha látod, hogy a kettes tanuló volt osztálytársaid az egyetemen ülnek vígan, miközben te esetleg nem kerültél be.

Szóval barátkozz velük, légy nyitott, esetleg menj el sportkörre vagy színjátszó szakkörre és ismerkedj ott a többiekkel, vagy könyvtárban. Ha megtalálod önmagad és nyitottabb leszel, akkor barátkozni is könnyebb lesz.

Bocs, hogy ennyit írtam, csak nem szeretném, ha bárki elkövetné azt a hibát, hogy átmegy egy rosszabb gimibe, hátha jobb ott a társaság. Mert nem éri meg közepes vagy esetleg rossz gimibe járni.

(btw: az én osztálytársaim nagy része is sznob, csőnacis, hajvasalós lány és fiú volt mégis akadtak köztük jófejek, ha jobban megismerte őket az ember : D )

2013. jún. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!