Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sport és/vagy gazdasági...

Sport és/vagy gazdasági újságíró szeretnék lenni. Hová érdemes jelentkeznem? Bővebben lenn

Figyelt kérdés

Érettségim megvan, illetve nemrég tettem le egy sportszervező, sportmenedzser OKJ szakképesítést.

A 2013/2014-es tanévet sajnos ki kell hagynom egyéb okok miatt, de a 2014/2015-ös tanévtől felsőfokú tanulmányokat szeretnék folytatni e téren.

A fent említett céllal hová lenne a legcélszerűbb jelentkeznem? Szegedi vagyok, így elsősorban a környékbeli egyetemeket, főiskolákat szeretném megcélozni, de ha az országban van más lehetőség is, arra is nyitott vagyok.

Azt hallottam, hogy a média és kommunikáció szakokat hagyjam, csak időpocsékolás .. tényleg így van?

Valamint az OKJ papíromat beszámítják a jelentkezés során?


Előre is köszönöm a válaszokat és mindenkinek további szép estét kívánok!



#sporújságíró
2013. jún. 30. 22:33
 1/2 A kérdező kommentje:
Esetleg egy SZTE-JGYPK sportkommunikátor?
2013. jún. 30. 22:38
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát pedig ha komolyan érdekel az újságírás, akkor szerintem érdemes lenne a kommunikáció szakot elvégezned, vannak olyan intézmények, ahol van kifejezetten gazdasági újságírás specializáció, pl. a BKF-en: [link]


Elég sok gyakorlati óra van, ráadásul van Karrier Centrum is, ahol segítenek, hogy bekerülhess szakmai gyakorlatra pl. különböző médiumokhoz, úgyhogy ilyen szempontból mindenképpen jó lenne, érdemes átgondolni.

2013. júl. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!