Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mire hivatkozva kérhetik a...

Mire hivatkozva kérhetik a szüleim a magántanulóságom?

Figyelt kérdés
Kell egyáltalán hivatkozniuk, vagy elég aláírni a papírt a dirinél?
2009. okt. 15. 18:42
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és bocsi, még egy kérdés (nem tudom kiírni most és sürgős lenne): Van osztálytársam, aki tavaly magántanuló volt és nem kellett vizsgáznia, mert bejárt gyakran és megvolt a szükséges mennyiségű jegye. Ha én is az leszek, megtehetem, hogy bizonyos órákra nem mindig járok be, de amellett viszonylag elég rendszeresen járok?
2009. okt. 15. 18:44
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Itt megtalálod a leírást, hogyan kérvényezhető :


[link]

2009. okt. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Írni kell egy kérvényt, amit be kell nyújtani az igazgatóságnak. Ők majd elbírálják. Én családi és egészségügyi okokra hivatkoztam, nem fogadták el, mert nálunk ez félig-meddig inkább arcra megy. Én a nagymamámat ápoltam volna vidéken, és amúgy is sokat hiányoztam, mert én is sokat betegeskedem, de tőlem orvosi szakvéleményt kértek csatolva. Azért megjegyzem, hogy az osztálytársam, aki "énekes", és azért marad otthon egész nap, hogy szívjon, simán magántanuló lett...


A vizsga kötelező félévkor, és év végén is. Nálunk is van olyan tanár, akivel meg lehet egyezni így, hogy ha sokat bejársz, és van elég jegyed, akkor eltekintenek tőle (a félévitől legalább is), de van, aki rendszeresen vizsgáztatja a magántanulókat, akár benn vannak, akár nem.

2009. okt. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!