Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A szakirányú továbbképzések...

A szakirányú továbbképzések is államilag támogatottak?

Figyelt kérdés
Ha megszerzem az alapdiplomát és van még 5-6 félévem a felhasználható 12 támogatottból, akkor felvétel esetén államilag támogatottan tanulhatok szakirányú továbbképzésen ugyanúgy? És ha igen, akkor ezeken is lehet még tanulmányi ösztöndíjat szerezni?

2013. júl. 3. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ezeket a képzéseket csak költségtérítéses formában indítják; még egy olyan szakirányú továbbképzést sem láttam, ami állami lett volna.
2013. júl. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát ez elég érdekes, hogy fizetnie kell mindenkinek az alapdiploma után egy hozzá kapcsolódó továbbképzésért, ami segíti elhelyezkedni (és ugye az az ótvaras államnak is jó). De a műkörömlevágó, wc pucoló stb OKJ-ket meg kell finanszírozni mindenkinek, akit nem vettek fel egyetemre..


Egyébként régen még volt finanszírozva ez, vagy hogy volt? Mer itt ezt írják:


"Bármely képzési ciklusban, felsõfokú szakképzésben, szakirányú továbbképzésben folyó képzés lehet államilag támogatott, függetlenül annak munkarendjétõl."


[link]

2013. júl. 4. 00:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Óóó! Szerintem Te teljesen másról beszélsz! A mesterképzés természetesen van államilag támogatott formában, felhasználhatod rá a megmaradt féléveidet. De vannak szakirányú továbbképzések is, amik viszont tényleg önköltségesek. Ilyenek pl. a szakvizsgára felkészítő képzések.
2013. júl. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy van a mesterképzés, de ha arra esetleg nem sikerülne bekerülni majd, akkor mennék szakirányú továbbképzésre helyette. És sztem az is lehetne támogatott egy bizonyos számban. De persze manapság örüljünk, hogy lyuk van a seggünkön, tudom..
2013. júl. 4. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!