Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan aki Ausztriában...

Van itt olyan aki Ausztriában tanul egyetemen a WU-n vagy az Uniwien-en? Vagy aki segítene nekem hogy hogy lehet jelentkezni, nyelvi előkészítő, tandíj, stb. témában?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a segítséget!
2013. júl. 4. 12:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

jelentkezés > Uni Wien - gazdasági szakokról már lekéstél, többire be lehet jelentkezni még ahova felvételi kell

nyelvi előkészítő > Goethe, ÖSD nyelvvizsgával kikerülheted

tandíj > nincs, ÖH-Beitrag van, 20 Euro körül van / szemeszer

2013. júl. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Csak jövőre szeretnék jelentkezni! Az ecl gondolom nem fogadják el az ösd mennyivel nehezebb ha az megvan "életben" lehet maradni?
2013. júl. 6. 23:01
 3/12 anonim ***** válasza:

ecl-t tényleg nem szokták elfogadni, de hallottam már olyanról, hogy valakinek pár levélváltás után elfogadták ecl nyelvvizsgáját c1 szinten, ha meg tudod rendesen indokolni (nem pár ezer forint egy nyelvvizsga)

szerintem nem nehéz az ösd (igaz nehezebb mint az ecl), de a honlapjukon van próbavizsga minden szinten, érdemes lenne letesztelned magad

"életben maradáshoz" nincs olyan, hogy elegendő szint :) németezz annyit amennyit csak tudsz, egyfajta fanatizmus is kell hozzá, különben azok sorsára juthatsz, akik fél-egy év után visszatértek Magyarországra, mert egyszerűen nem bírták, nehéz lehet úgy tanulni, hogy valaki folyamatosan a szótárakat bújja

lehetetlen nincs, de érdemesebb a kiutazás előtt egy biztosabb nyelvtudást elsajátítani

2013. júl. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm! Még annyi hogy kint is pontrendszer alapján van a felvételi vagy mindenkit felvesznek? Egyébként van olyan oldaluk mint nálunk a felvi.hu?
2013. júl. 7. 10:43
 5/12 anonim ***** válasza:

nem, nem pontrendszer van! külön felvételi! egyedül a műszaki egyetemen nincs jelenleg felvételi, ott csak előregisztrálni kell

milyen szak érdekel?

nem ismerek olyan honlapot, de az adott egyetem honlapján minden információ fent van

2013. júl. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
a felvételi alatt azt értem, hogy kiadják a felvételi vizsga anyagát és abból lesz a vizsga - szaktól függően júliusban, augusztusban, szeptemberben.. érettségitől független (a tananyag azért nem)
2013. júl. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Egyenlőre még nem biztos hogy jelentkezem mert még nem érzem hogy annyira menne a nyelv! De a gazdálkodási és menedzsment vagy a pénzügy számvitel kinti megfelelője érdekel vagy ehhez hasonló szakok!
2013. júl. 7. 14:44
 8/12 anonim ***** válasza:

értem, tájékozódás sosem árt! :) még van idő felhozni megfelelő szintre, de ha például angol jobban megy, bécsújhelyi főiskolára is mehetnél, ha feltétlenül külföldön gondolkodsz

a gazdasági szakokon a felvételi ajánlott irodalmat márciusban adják ki, ez általában tartalmaz matematikát, alap pénzügyi ismereteket és angolul+németül gazdasági híreket kell olvasni; a felvételit júliusban rendezik meg, de pl. ebben az évben mégsem volt felvételi, mert a megadott keretszámnál kevesebben regisztráltak a szakra a megadott időpontokon belül

2013. júl. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor angolul is kell tudni valamennyire? Egyébként akkor a gazdasági szakokon van felvételi kivéve ha nincs meg a keretszám?
2013. júl. 7. 15:38
 10/12 anonim ***** válasza:
igen
2013. júl. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!