Milyen rendszer szerint kezdjek neki a kémia, ill. biológia tanulásának?

Figyelt kérdés
Már érettségiztem, de jövőre akarok emeltezni mindkettőből. Természetesen tanárhoz is fogok járni...

2013. júl. 5. 00:40
 1/2 k.k.Judit válasza:

Kémiából szerintem jó ha jársz egy tanárhoz számítások miatt. Én napi szinten átvettem egy elméleti leckét és hozzá sok-sok számítást.

Biószt csak magolod éjjel-nappal és összejön. És természetesen oldasz meg genetikai feladatokat is.

De mindenki máshogy csinálja...

2013. júl. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kémiát nem egyszerű magadban, de könnyű tematikusan. Átveszed az általános részét (kvantummechanika, periódusos rendszer, redoxireakciók, sav-bázis, sók hidrolízise, egyensúly meg esetleg elektrokémia). Aztán erre építheted a szervetlent és azok számolásait. Szerintem a szerves nem nehéz, csak logikusan kell tanulni, a számolások egyszerűbbek.
2013. júl. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!