Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy is vannak a többletpontok...

Hogy is vannak a többletpontok emelt angol érettségi után?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok csak érettségizni, de Felvin kipróbáltam a kalkulátort, hogy úgy nagyjából mire számíthatok.

Beírtam egy 70%-os emelt angolt, ami után ugye jár a középszintű nyelvvizsga. A végén többletpontnak csak 50-et írt ki, a nyelvvizsgát nem számolta bele. Most akkor hogy is van ez? Emelt érettségi miatt járó nyelvvizsgára nem adnak többletpontot?


2013. júl. 5. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
ha úgy számolnánk, ahogy te akarod, akkor az emelt miatt kapnál 50 pontot, ÉS nyelvvizsgára 28 pontot. tehát 1 vizsgával vinnél többletpontként 78 pontot, ami kicsit sem fair. és egyébként adnak érte, csak nem így, nem duplán. adnak nyelvvizsgapontot, ha egyébként az angol nem felvételitárgy. ha felvételitárgy, akkor nem fogják mindkettőt beszámolni, hanem az emeltet, mert az ér többet.
2013. júl. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szóval ha olyan helyre mennék tovább, ahol az angol számít, akkor teljesen felesleges nyelvvizsgát szerezni, mert úgyis csak 50 pontot kapok az emeltért? Mert azért lényegesen könnyebb szerintem egy emelt érettségit minimum 45%-ra írni 50 pontért, mint egy nyelvvizsgát szerezni 28-ért...
2013. júl. 5. 16:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha mas nyelvbol viszel meg nyelvvizsgat akkor beszamitjak.
2013. júl. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
így van, ha német a nyelvvizsgád pl., akkor megkapod érte a pontot.
2013. júl. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!