Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes a diplomákat halmozni...

Érdemes a diplomákat halmozni (lent még írtam)?

Figyelt kérdés
Oda van írva egy álláshirdetésben, hogy főiskola/BA végzettség, de a közszférában általában nincs rá több pénz, így az MA-t nem tudják megfizetni (vagy másik BA-t), vagy nem? Mi a véleményetek, tapasztalatotok?

2013. júl. 6. 14:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
Nem. Márcsak azért sem, mert szakmunkás hiány van, itt is, de főleg külföldön.
2013. júl. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11%

A diplomásokat úgyis hülyének nézik (sok helyen)

Illetve "lenézik"

Sajnos

2013. júl. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Attól függ milyen diplomáról beszélünk.
2013. júl. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
2. Igen hülyének nézik, lenézik sőt kirekesztik őket, leköpik őket a buszmegállóba. Remélem csak iróniával írtad, mert ha nem akkor elég nagy kretén vagy.
2013. júl. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen. Nem direkt a pénzért, hanem a magad örömére, mert mindegyikkel műveltebb, széleslátókörűbb leszel, és több irányba tudsz elmozdulni, ha állást kell változtatni. Én is egy másik szakmában dolgozom, mint amiből 24 évesen diplomáztam, de már ebből is van diplomám, és ez így jó. Biztonságot ad, hogy rengeteg féle irányban kereshetek állást.
2013. júl. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
A diplomások úsznak a csulában mire hazaérnek... :)
2013. júl. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Tisztelt szakmunkások!


Mik azok a hiányszakmák?

Pláne lányoknak. Mert én csak fiúknak való műszaki szakmákat tudok..lányoknak semmit..

2013. júl. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Halmozni nem érdemes, de kiegészíteni igen. Nekem például informatikus és gazdasági diplomám van.
2013. júl. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Halmozás vagy kiegészítés nehéz eldönteni mi minek minősül.

Sajnos muszáj..és 3 képzést végzek egyszerre.

1. Okj iskolában egy szakmai felsőfokú képzést (közgazdasági szakmacsoport),

2. Egyetemen 2 szakot. (egészségügyi és közigazgatási irányban)

Még egy mester képzést is tervezek. De azt majd meglátom hogy mennyire van rá szükségem, meg pont melyikre érdemes mennem.

Kérdezik sokszor hogy miért járok ennyi suliba? Nos nézegetem az állás hirdetéseket..és így láttam jónak, mert legtöbb esetben sorolom mit kérnek

ECDL

angol

gépírástudás

jogosítvány

Ez az alap..minden egyéb ezután jön bármilyen állásnál ami nem fizikai munka.

Jön a konkrét kritérium:

xv diploma

xy képzettség előny

Tehát egy végzettséget nem tartottam elegendőnek, most még megtehetem, mert levelezőn kezdtem munka mellett, munkanélküli lettem, még végzek ezzel a 3-al nem fogok dolgozni, inkább mint mindenhova kevés legyek egy interjún egy normális állásnál. Még 1 év hogy vége legyen ennek a halmozásnak. Szerintem ez is az egyik útja a boldogulásnak.

2013. júl. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Informatikus könyvtáros BA/főiskolai diplomával rendelkezem és felmerült bennem ez a kérdés.
2013. júl. 7. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!