Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdinfón / Prog tervező /...

Gazdinfón / Prog tervező / Mérnökinformatikán nehezek a tantárgyak? Főleg a matekra lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés

Érdekel az informatika, és talán ez az egyetlen dolog amibe szívesen belevágnék és tanulnám örömmel.

Csak a matek sose volt az erősséggem (és már lassan 3 éve nem is tanultam) , bevallom félek, hogy HA bejutnék bárhova nem tudnék bent maradni.

Érdekelne, hogy mennyire nehéz a matek ( és az egyéb tárgyak).

Egy emelt matek érettségi nélkül ne is vágjak bele?


Válaszokat előre is köszönöm!



2013. júl. 7. 12:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
"Lassan 3 éve" - ne röhögtess. 15 évet hagytam ki és mégis megy a matek. Pedig középiskolában nagyon nem voltam jó.
2013. júl. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Persze, hogy megyegetnek még a dolgok ,de azért amit nem használ az ember azt lassan elfelejti.
2013. júl. 7. 13:49
 3/11 anonim ***** válasza:
45%

A matek a legkevesebb. Itt max. a számítástudományi kurzusok lehetnek nehezebbek.

Szerintem a programozás az igazi kihívás, arra mindenképp feküdj rá már most, ha ilyen pályára akarsz menni.

2013. júl. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én proginfón vagyok.

Igazából ez attól függ, pontosan melyik felsőoktatási intézménybe akarsz menni.

Ha mondjuk ELTE - proginfó, akkor a matek elég nehéz lesz, ott nagyon nyomatják (talán már feleslegesen).

Én az SZTE-n vagyok, itt is van matek és nem a legkönnyebb, de azért lehet vele boldogulni, ha gyakorolsz rá eleget. Első félévben rögtön integrálás/deriválás, arra azért rá kell feküdni, mert elég gyors a tempó.

Igaz, én jó voltam matekból, de emelt szinten egyetem előtt nem tanultam. Inkább a logikád legyen jó, mert az kell a matekhoz, meg a programozáshoz is.

2013. júl. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
3/3-nak nincs igaza, pont a programozás az, ami könnyebb, a matek nagyon kemény. Volt nálunk analízisből olyan vizsgaalkalom, amikor 52 hallgatóból senki sem ment át. Viszont nem muszáj matek géniusznak lenni, hogy teljesítsed, a lényeg, h sokat kell vele foglalkozni, és már év közben el kell kezdeni tanulni az elméletet.. Amúgy ELTE proginfón tanulok.
2013. júl. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5/5 Kinek mi fekszik jobban. Ez szubjektív. Ettől még hasznos a válaszom, ahogy a tied is csak én nem pontozlak azért mert neked mások a tapasztalataid, mások az erősségeid.
2013. júl. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Proginfen a matek nagyon kemény, mérnökinfon meg a fizika (ami ugye eléggé a matekra épül). Gazdinfon meg a közgáz, ami szintén elég erősen a matekre épül.


Véleményem szerint, ha a matek nem az erősséged, válassz más pályát!

2013. júl. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát igazából nem lenne olyan nehéz a matek,ha nem darálógép szinten adnának le 2 év anyagot 1 évben.Meg a legtöbb problémát az idő hiánya szokta okozni a zh alatt.
2013. júl. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Közepes szintű matekkal nehéz lesz.
2013. júl. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hm, értem.

Köszönöm a válaszokat!

2013. júl. 7. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!