Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Passziválás után átjelentkezés...

Passziválás után átjelentkezés lehetséges?

Figyelt kérdés

A szitu : jelentkeztem egyetemre (OE) levelezőre,államira,de egy másik szakra akarok (át)menni,amihez januári-májusi alkalmassági lesz,tehát keresztfélévvel tuti nem tudok ősszel rá jelentkezni, de addig meg szeretném tartani az állami félévet, amit úgy tudom, passziválással lehet. Magyarul, szeretnék passziváltatni ősztől (amennyiben felvesznek júliusban), hogy ne vesszen el az államis 2 félévem,de utána felvételiznék máshova februárban, és ha felvesznek 1 év múlva azt a szakot szeretném normálisan elkezdeni.

Ennek mi a módja? Át kell jelentkeznem jövőre, ha megtudom, hogy felvesznek egy másik suliba?Ill. a passziváltatással elvileg nem vész kárba az államis félévem?Segítsetek!



2013. júl. 8. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha biztos vagy benne, hogy át tudsz jelentkezni, illetve átvesznek, akkor megoldható a dolog. Viszont gyengébb suliból erősebbe nem valsózínű, hogy átvesznek; ezzel arra akarok kilyukadni, hogy az erősebb intézmények esetén magasabb a ponthatár, mint ahová Te most jelentkeztél, így szerintem nem vesznek át, újra kell felvételizned. Ebben az esetben pedig teljesen felesleges beiratkozni most az Óbudaira és passziváltatni, mert ugyanannyit érsz el akkor is, ha egyszerűen nem iratkozol be. Passzív félév esetén úgysem kapsz matricát a diákodra, tehát nincsen annak előnye, hogy passziváltatsz ilyen szempontból. Persze elképzelhető, hogy én gondolom túl a dolgot, konkrétumokkal biztosabb válaszokat kaphatnál. Mindenesetre én a helyedben biztosan érdeklődnék a kiszemelt felsőoktatási intézmény tanulmányi osztályán.

És jól gondolod, passzivált félévek nem tartoznak bele az államilag támogatottakba.

2013. júl. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 reptoid ***** válasza:

Nem tudom, hogy az OE-n lehet-e egyből passziváltatni, ezt azért kérdezd meg ott.


Nyilván ha beiratkozol, de passziváltatsz, akkor elveszel egy helyet valakitől, ami rossz dolog, matricát sem kapsz, ahogy írták előttem, de annyi előnye van a beiratkozásnak, hogy a társadalombiztosításod így rendezi az egyetem, máskülönben valahogy november környékétől napidíjat kellene fizetned, vagy dolgoznod valahol, ahol fizetik utánad a tb-t.

2013. júl. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!Közben már belebújtam a kérdéssorokba, sztem az lesz a legegyszerűbb, ha be sem iratkozom, ergo nem kapok neptun azonosítót, nincs mivel nyilvántartsanak a rendszerbe.

Amúgy gyengébbe szeretnék, teljesen más a 2 szak,kicsit elhamarkodottan döntöttem , csak a másik szak januári előalkalmasságijáról lecsúsztam, így gondoltam beadom egy másik szimpire, de közben rájöttem, h hülyeség, inkább várok a köv. évig és megcsinálom a másikhoz az előalkalmasságit,mert azt jobban szeretném. Kedvezmény nem számít már, régóta nem voltam diák, meg párommal dolgozunk, így nem para a dolog, ezért is szerettem volna levelezőre menni mindenképp. De köszi, asszem eza legegyszerűbb módja, ha felvesznek, akkor nem iratkozom be.

2013. júl. 9. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!