Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE és PPKE történelem...

ELTE és PPKE történelem szakosok! Mesélnétek nekem arról, hogy melyik milyen? Melyikre érdemesebb jelentkezni?

Figyelt kérdés

Pontok alapján mindkettőre felvennének.

-milyen a közösség; -milyenek a tanárok



2013. júl. 8. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor lesz latinod is.

Nekem volt egy olyan ismerősöm, akit nem vettek fel valahova (elsőre) és PPKE törire ment.

De Az ELTE jobb

2013. júl. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a Pázmányra járok, és nem bántam meg. A tanárok nagy része tök jó fej, rendesek vizsgáknál is, a többi hallgatóval is jól kijövök, sok a barátom. Általában közvetlenek az emberek egymással, családias a légkör a tanárok és a hallgatók között.

Biztos az ELTE is jó a maga nemében, de az ottani tanárok közül vannak furák, ráadásul hogy így mondjam kicsit már meghaladott nézeteket vallanak.

Tehát összességében ajánlom a Pázmányt, az ELTE csak az utazás szempontjából van előnyben, mivel Pesten van és nem kell kiutazni. De nálunk meg szebb a környezet.. :))

2013. júl. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én is a Pázmányban gondolkodtam :)

Csak egy bajom van: ha pl. megpályázok egy állást (bár törisként ez is nehéz lesz :P) akkor, ha a munkaadó látja, hogy én PPKE-n végeztem akkor inkább az ELTE-s jelentkezőt veszi fel, mert annak nagyobb híre van. Ez az egyetlen, amitől félek.

Bár nekem a legideálisabb helyzet az lenne, ha az adott egyetemen benn tudnék maradni kutatóként :D

2013. júl. 9. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!