Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az Egyetemek diplomája tényleg...

Az Egyetemek diplomája tényleg többet érnek mint a főiskoláké?

Figyelt kérdés

2013. júl. 10. 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy diplomát ad az adott szakra. Mondjuk egy óvodapedagógusi főiskolai diplomát nyilván nem lehet összemérni egy orvosi egyetemi diplomával!
2013. júl. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem.Viszont a presztizs és az oktatás színvonala tükröződhet a diplomában.Intézményfüggő.Nyilván a kisebb főiskolák a hallgató kvótáért küzdenek,hogy megélhessenek,így alacsonyabb az elvárás,könnyebb teljesíteni.Később,ha már val pénzük és beindult az oktatásbiznisz,akkor jön a szopatás és a költségtérítéses lehúzás.
2013. júl. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Egyetem és főiskola között mára már nincs különbség. (régen volt)
2013. júl. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%

Hát, azért egy BME építész diploma csak többet ér,

mint egy Debreceni Egyetem építész diploma.

2013. júl. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A DE és BME közül melyik a főiskola?:)


Amúgy meg szőrszálhasogatás. Gondolom van annyi eszed, hogy rájöjj, hogyan értettem. (Bolognai rendszer)

2013. júl. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Gépészmérnöki képzés:

Nagy presztízse van a BME-nek. Láttam már álláshirdetésben, hogy előny, ha BME-n végzett a pályázó. Azért lehet, mert felvesznek 300 főt évente, és 100-120 fő kap diplomát (és a többség csak 7-8 év alatt szerzi meg az 5 éves képzés papírját). Szóval nem egy könnyű képzés.

Leglenézettebbek egyike pl. a Gábor Dénes főiskola. Találkoztam olyan hirdetéssel, hogy kivéve Gábor Dénes.

Köztes pl. a győri SZIF, vagy SZIE, vagy (Szent István főiskolai kar). Az egy olyan hely, ahová a műegyetemről kibukottak át szoktak menni. Ennek ellenére sokkal gyakorlatiasabb a képzésük, mint a BME-n (már elsőben AutoCAD-del rajzolnak, az egyetemen meg körző-vonalzó-rajzlap).

A való életben már bárkiből lehet akármi. Kereshet (és keres is) ugyanannyit, sokszor többet egy főiskolás végzettségű, mint egy egyetemet végzett. (Ha kiemelkedik nyelvtudással, és szakmai gyakorlattal.)

Hozzáteszem, hogy a (fiatal) tervezőmérnökök között szinte mindenkinek egyetemi diplomája van (de technológusok főnöke stb. valami gyorstalpalóval, meg perfekt némettel hazavisz 1,5-2-szer többet is tőlük).

A többi helyen nem tudom hogy megy. Ez egy példa volt csak.

2013. júl. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A szie,nem közetes állapot,sem a sze.Az egy dolog,hogy egy egyetemen megveszed a papírt vagy szop5z érte.Ismerek olyant aki gdf-el keres annyit mint más bme-vel.Innem látszik,hogy a munkáltatók magasról l35zarják vagy nem is ismerik a diplomát.Abban igazad van hogy pl. kandó,bánki,ybl gyakorlatorientáltabb,bme meg elmélet.Régen is így volt,és most is maradt ez.Jó hely a bme csak sajnos elavult alapon oktatnak.De igaz ez sok helyen.Pl. sze,szie,me,pte...30 éves írásvetítő,kréta stb..Amúgy az a fura,hogy aki kibukik a bme-re,az jön hozzánk,aki kibukik tőlünk az megy bme-re. :DDD.Amúgy még a kedvencem,az ezeréves teodolitos mérés.Manapság mérőállomások vannak,persze arról lövése nem lesz senkinek.Meg a gépészek is rágódnak egy ideig a szaros fogaskerék fogazásokon.Tiszta vicc ez a magyar felsőoktatás.3-4 évbe akarnak belepréselni 5-6 évnyi anyagot. :DDD
2013. júl. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amúgy már Széchenyi istván egyetem van(SZE).És van olyan is,hogy Szent István egyetem(SZIE).Sokan keverik.
2013. júl. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
6-os válaszolónak már csak azért is igaza van, mert a Gábor Dénesen simán meg lehet tenni, hogy más megy be vizsgázni az illető helyett. Ez nem szóbeszéd, mert a haverjaim így csinálták.
2013. júl. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ott is kértek már személyit.
2013. júl. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!