Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Meddig (hány évig) van lehetős...

Meddig (hány évig) van lehetőség tanári MA-ra jelentkezni? Mikor fogja teljesen felváltani az osztatlan tanárképzés?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, elvégzek egy gazdaságinformatikust, azután egy tanári MA-t. Erre most már nem lesz lehetőség?

2013. júl. 13. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem. Akik még tavaly kezdték, még mehetnek a régi rendszer szerint, de szeptembertől már csak osztatlan tanárik vannak. De amúgy sem hiszem, hogy kompatibilis lenne a gazd.info meg a tanári MA. Vagy igen?
2013. júl. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Tanári MA nem fog megszűnni, max. a neve lesz más.


Gondolj bele, hogy ha van, aki a régi (még a bolognai és kredites) rendszer előtt vagy éppen azokban végzett, de "csak" főiskolai szintet, akkor azt most teljesen elölről kellene kezdenie?


Én is régebben végeztem, és nekem azt mondták az egyik egyetemen, hogy a T/D jelzésű szakra kell majd jelentkeznem. Ami tulajdonképpen az MA szint.

2013. júl. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor kell elölről kezdened, és akkor valóban már csak az osztatlan képzésre jelentkezhetsz, ha nincs olyan alapszakod, amihez tanári képesítés is járulhat.
2013. júl. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!