Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulási lehetőség?!

Továbbtanulási lehetőség?!

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, nyáron töltöm a 20-at.

Most érettségiztem le, de az új oktatási rendszer miatt nem mehetek tovább középfokú iskolába, mert a második évemet nem fejezem be 21 éves korom előtt.

A lehetséges választások (főiskola) felnőttképzés és OKJ-s tanfolyam, ami nyilván fizetős...

A szakképző iskolákra is vonatkozik ez? Mennyire végleges ez a rendelet? Ki járt még ilyen cipőbe ?... :\



2013. jún. 27. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az elkezdésre vonatkozik tehát ha 21 éves korod után akarnád elkezdeni az nem lenne lehetséges.
2013. jún. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Figyelj, én ugyan így vagyok, mint Te. Most érettségiztem, nyáron töltöm a 20-t, én ugyanabba a suliba megyek vissza szakmát tanulni ahol érettségiztem. 2 éves lesz a szakma ( a mostani 10.-es szakmunkásokhoz fogok bekerülni, tehát olyan mintha ott is 4 évet jártam volna) mire 12.-be megyek pont előtte betöltöm a 21-et. Megkérdeztem igazgató helyettes és mondta h befejezhetem mert már elkezdtem, és az első szakma az ingyenes ha már elkezdted. Ha 21 éves korod után kezded el akkor fizetős. Tehát nálunk szakképző sulira ez nem vonatkozik. Máshol így van-e azt nemtudom. javaslom h hívd fel az igazgatót vagy igazgató helyettest és kérdezd meg tőlük.
2013. jún. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat segítettél. Köszönöm.

Én technikus képzésre mennék. Arra nem tudod mennyire vonatkozik ez az egész ?

2013. júl. 10. 22:33
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem. Mint kiderült csak OKJ-s és felnőttképzésre jelentkezhetek...
2013. szept. 2. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!