Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért ekkorák a felvételi...

Miért ekkorák a felvételi ponthatárok közötti különbségek?

Figyelt kérdés

Első olvasatra nagyon bután hangzik a kérdés és talán tényleg az is, de mindenképp szeretném megkérdezni.


Idén leszek 11.-es és elkezdtem érdeklődni a továbbtanulási lehetőségek után. 4 szak érdekel jelenleg a leginkább. Ezek a felvételi pontszámok a szakokra (ANÁ)


Programozó - 340

Villamosmérnök - 365

Gépészmérnök - 391

Mechatronikai mérnök - 451


Adott a 3 mérnöki szak, eléggé eltérő pontszámokkal. Itt feltételezem hogy az elhelyezkedés nehézsége és a fizetések különbsége okozza a differenciát. (Csak feltételezem. Már próbáltam utánajárni, de ahány forrás, annyi adat.)


Viszont mindig azt hallottam hogy a programozók milyen könnyen elhelyezkednek és még jól is fizetettek, ennek ellenére csak 340 a ponthatár. Hogy lehetséges ez?


Egyébként én mechatronikai mérnök szeretnék lenni, de ez a pontszám eléggé "megijeszt".


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2013. júl. 17. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kereslet és kínálat határozza meg a pontszámokat.

Külön vicces, hogy Te is pont azt választanád, amelyikre a legmagasabb a ponthatár (tehát amire mások is a legszívesebben mennének).


Az se mindegy, hogy hány helyen, hány fős szak indul. Talán mechatronika lényegesen kevesebb intézményben indul, mint a többi, ez már magyarázza is a pontszámot.


Ennek az egésznek csak nagyon távolról van köze az elhelyezkedéshez. Az villamosmérnökként is kifejezetten könnyű, mégis a lista alján szerepel.

2013. júl. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A ponthatár azért magasabb az egyiken mint a másikon, mert sokkal többen akarnak felvételt nyerni, mint a másikra. Minél több a jelentkező annál magasabb a ponthatár. De ez a munkaerőpiacra semmi hatással sincs. Ezek közül szerintem a gépész és a villamos mérnök a legpiacképesebb szakma és úgy látom ,hogy ezek a BME pontjai. Más egyetemre már ennek a töredékével is be lehet kerülni. És ne felejts el valamit bekerülni sokkal könnyebb az egyetemre főleg műszaki karon, mint bent maradni. Tapasztalatból mondom.
2013. júl. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
így van, ez csak a szakok népszerűsége, bármelyiket választod, mindegyikkel nagyon jól fogsz járni :)
2013. júl. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mérnökinformatika nem tetszett?:)


Azért ilyen a ponthatár, mert rengeteg embert kell felvenni (mindenkinek megadhassák a lehetőséget) viszont nagyrészüket kiszórják az első évben. Mechatronikára viszont kevesen jutnak be, úgy hallottam ott kevesebb a "szivatás" is mint a többi szakon.

2013. júl. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Nem egészen így van, hogy ahová sokan jelentkeznek, oda lesz sok a pont. Pl. szerintem a mechatronikai mérnök szak kapacitása alapból elég alacsony, mint egy gépészmérnök szakon. Így pl. mechatronikai mérnökre 50 főt vesznek fel, gépészmérnökre meg mondjuk 150-et.
2013. júl. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nos igen, azt sejtettem hogy nagyobb jelentkezési arány => magasabb felvételi pontszámok, de nem tudtam miért magasabb a jelentkezés. :)


+ Egyébként tényleg "gondolkoztam" mérnökinformatikán is, de csak ma találtam rá erre a dologra és sajnos még nincs semmilyen tudásanyagom erről a területről. :)

2013. júl. 17. 17:17
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a ponthatáros téma úgy működik hogy:

fel tudnak venni X szakra mondjuk 400 embert. Jelentkezik 13604 ember. úgy döntik el hogy kit vesznek fel hogy sorrendbe állítják az elér pontok alapáján a delikvenseket és az első 400nál húznak egy vonalat hogy eddig. ott annak az embernek van mondjuk 430 pontja. tehát hogy bejuss minimum 430pont kell. Remélem segíthettem.

2013. júl. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!