Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 4 éves zongora tanulásal...

4 éves zongora tanulásal felvesznek egy zeneművészeti szakközépbe?

Figyelt kérdés

5. osztályban kezdtem most leszek nyolcadikos

5-6 osztályban kiváló lett a zongora és szolfézs bizim

7.ben jeles

a sima bizim

5-ben jeles

6 ban 3,valamennyi

7.ben 4,1 lett.

zeneművészetibe van esélyem,h felvegyenek?

más iskolát nehezen tudok elképzelni..


2013. júl. 17. 17:17
1 2
 1/11 anonim válasza:

Szia!Minden lehetséges :)

De az a legfontosabb hogy milyen darabokat tanulsz most, mennyit tudsz gyakorolni, hova felvételiznél (melyik zeneművészetibe) mert én is azt végeztem :)

El kéne menned oda (szüleiddel), és beszélni az egyik ott tanító zongi tanárral, hogy előjátszhatnál-e neki mert szeretnéd megtudni hogy van-e esélyed abba a suliba mert mindenképpen ezt akarod tovább tanulni és mást nem tudsz elképzelni!

Remélem tudtam segíteni :)

2013. júl. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

szia!

köszi,hogy írtál!

most,mivel nyári szünet van és faluban élek tanár nélkül tanulom a river flows in you(yiruma) darabot és már a felét tudom.

a debreceni kodályba szeretnék felvizni..

2013. júl. 19. 15:51
 3/11 A kérdező kommentje:

a zongi tanárom szerint tehetséges vagyok,de 4 év nem elég senkinek és úgy lehetne,hogy 2 évig tanulok vahol,aztán atmehetek egy zeneművszetibe,az érettségi anyagot folytatom 2. tól,a zongorát pedig mintha simán oda mentem volna 1. től..

ez hogy lehetséges?

2013. júl. 19. 16:02
 4/11 anonim válasza:

Egyébként lehetséges a négy évvel de mindegy.

Én is másodiktól jártam a zeneművészeti szakközépbe (10.-től) és elsős voltam a zenei tantárgyakból. Sokat csinálják így :) És akkor érettségi után még maradsz egy vagy 2 évet mert 4 vagy 5 éves a zongora szak, de ez szerintem mindenhol változó.Én érettségi után még 2 évet maradtam, csináltam szakmai vizsgát a zenei ötödik évem után és utána felvételiztem egyetemre. Megérte érettségi után még 2 évet maradnom mert most Bécsben tanulhatok :)

Úgyhogy gyakorolj sokat mert megéri!

2013. júl. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Elfelejtettem hogy én azért a helyedben mindenképp találkoznék egy ott tanító zongora tanárral hogy nehogy az legyen hogy mondjuk már nyolcadik után is felvett volna, de nem mentél el neki játszani mert a mostani tanárod azt mondta hogy várj még két évet! Veszíteni nem veszthetsz semmit ha elmész max. azt mondja hogy várj még 1 vagy 2 évet!

Remélem tudtam segíteni :)

2013. júl. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszi,sokat segítettél! :)

mostmár picit nyugodtabb vagyok és mostmár gyakorlás közben megsem fordul a fejemben,hogy megéri-e?!

bár eddig is tudtam,hogy ha nem vesznek fel akkor is folytatom.

te melyik suliba jártál?

nehéz bekerülni?

mik a követelmények,mert eđig a sulik honlapján nem találtam semmit..!?

és sokan jelentkeznek ilyen sulikba? :)

2013. júl. 20. 23:27
 7/11 anonim válasza:

Én a veszprémi zeneművészeti szakközépbe jártam :)

Hát nem tudom megítélni hogy mennyire nehéz bekerülni!De ha rendesen fel vagy készülve a felvételi agyaggal akkor nem lehet probléma :) Azt hiszem hogy kellett egy Bach kétszólamú invenció, egy klasszikus szonáta első vagy gyors tétele, egy etüd, egy rövid romantikus mű és egy modern.Nekem ebből a romantikusat nem is kellett játszanom.

Nem hiszem hogy olyan nagyon sokan jelentkeznének, de ha már előtte felveszed a kapcsolatot ott a suliban az egyik tanárral, akkor ő biztosan majd többet tud segíteni ebben! ;)

2013. júl. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Na a régi sulim honlapján meg is találtam a felvételi követelményeket!

[link]

2013. júl. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
2013. júl. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszi mégegyszer! :)
2013. júl. 21. 23:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!