Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 31 évesen mindig azt kapom a...

31 évesen mindig azt kapom a fejemhez, hogy miért nincs diplomám, amikor eszem van. Felvettek felsőoktatási intézménybe, de nem fejeztem be. Van lehetőség folytatnom ezeket a tanulmányokat (kb.9 éve történt), vagy újra kell felvételiznem?

Figyelt kérdés
Ha újra kell, akkor megfelelő az én "ősrégi" bizim is ehhez? ( Én már nem értem ezt az új számolási rendszert)
2009. okt. 20. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy folytathatod-e, azt az intézmény tudja megmondani. Ha 9 éve vettek fel, akkor még tanegységes képzésben vettél részt, az ottani tárgyaidat kell megfeleltetni valahogyan az akkori képzésedhez legközelebb álló jelenlegi BSc tárgyainak és úgy folytathatod felvételi nélkül. De nagyon valószínű, hogy újra kell felvételizned. Ehhez viszont az "ősrégi" érettségi bizonyítványod is megfelelő, nem kötelező kétszintű érettségi vizsgát tenned.
2009. okt. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az tuti, h a te ősrégi bizid is jó hozzá:) Sőt, mivel neked csak jegyek vannak benne (gondolom), % nincs, ezért mindig a jegynek megfelelő legmagasabb %ot kapod. Pl: 5ös 100%, 4es 79%. Viszont mind középszintű:)

Sajnos azt nem tudom, h folytathatod e a tanulmányaidat, de szerintem újra kell felvételizned ennyi idő után:S

2009. okt. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Csak még annyit szeretnék tudni, hogy felvételizni írásban is kell, adott tantárgyból? Mert ha igen, akkor aszem' vissza kell ülnöm az iskolapadba, első osztályba:D:D
2009. okt. 20. 15:37
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Nem akarlak leszólni,de 31 évesen ha eddig boldogultál, akkor minek kell diploma?Én pusztán mások miatt nem csinálnám meg...

Van egy ismerősünk, 40 fölött, üzletember, jól megy neki, de nincs érettségie...ezt onnan tudtuk meg, hogy öcsém találkozott vele, mikor ment estire.Pl én őt sem értem, ha eddig elérte a céljait nélküle, akkor minek már megcsinálni...

2009. okt. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a felvételi, amin te annak idején részt vettél, nem létezik. Beadod a jelentkezési lapodat (most már nem az iskolának kell elküldeni, mint régen, hanem az OFIK-nak) vagy elküldesz egy e-jelentkezést és az érettségi eredményeid alapján vesznek fel. Megúsztad az írásbelit. :-)
2009. okt. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát, ha megúsztam akkor az NAGYON jó!:) Egyébként azért akarok lediplomázni,mert kezdem azt érezni, hogy egyre kevésbé boldogulok nélküle:)
2009. okt. 20. 16:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem van kettő.Aztán szakmát tanultam mellé kettőt,hogy el tudjak helyezkedni.(:
2009. okt. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Lehet egy felsőfokú OKJ-s tanfolyammal többre jutnék, de az az igazság, hogy még azzal sem vagyok tisztában mi az a szakma, amivel valamit el is érek. Teljesen utána kell járnom és úgy döntenem,hogy mit fogok tanulni.
2009. okt. 20. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!