Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki felsőoktatásban aktív...

Aki felsőoktatásban aktív hallgató nem jelentkezhet a felsőoktatási felvételin mégegyszer (mondjuk másik suliba)?

Figyelt kérdés
Egy egész más kategóriában egész más kérdésben olvastam ezt valakinek a hozzászólásában, de gondolom már nem olvasott vissza, ezért nem tudtam megkérdezni, honnan származik ez az információja. Ti hallottatok erről, hogy idén lehetett utoljára felsőoktatási hallgatóként ismét felvételizni? Tehát nem lehet egy hallgató egyszerre két egyetemen párhuzamosan? Ha igen, honnan származik az infó? Érintene személyesen, ezért is kérdezem. Köszi mindenkinek, aki tud valami forrást is, hol látta, olvasta, én nem találtam a neten erről semmit. Csak pletyka vagy igaz?
2013. júl. 23. 20:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Már hogyne lehetne jelentkezni attól hogy valaki aktív hallgató. akár fél évente lehet újabb szakot kezdeni és párhuzamosan vinni az előzőekkel. (az már más kérdés hogy már 2 szakot összeegyeztetni is nehéz, többet meg lehetetlen szerintem)

A téves infód onnan van hogy még 2011/2012-es tanévig lehetett kezdeni úgy szakot hogy ha ez elsőnek elkezdett képzés legkésőbb 3. félévéig elkezdtél egy második képzést akkor nem számított duplán az elhasznált féléveid, most már ha ilyenre vállalkozol akkor duplán fogynak a féléveid.

2013. júl. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Jaja, én is úgy tudtam, hogy ez lehetséges. Járok valahová és terveztem egy másikat párhuzamosan felvenni időspórolásból, és ezért lepett meg egy hozzászólás, hogy nem lehet, mert új szabály szerint nem szabad. De akkor ő értett félre valamit, nem én tudtam rosszul. Köszi. Valóban, kettőnél többet nem lehet egyszerre összeegyeztetni :) ez is kihívás. :) Féléveim államilag már nincsenek, elfogytam az első sulimra, de ez is érdekes infó, erről sem tudtam korábban. Köszi mégegyszer! :)
2013. júl. 23. 20:37
 3/17 anonim ***** válasza:
72%
erről már én is hallottam, ennek nézz utána jobban
2013. júl. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Hol hallottál róla?

Hol nézhetnék utána?

Neten, ha így rákerestem, nem adott ki semmi hasonló infót.

2013. júl. 23. 20:45
 5/17 anonim ***** válasza:
Valószínű, abban a formában vezették be, hogy ugyanarra a szakra nem lehet még egyszer felvételizni, én ilyet olvastam.
2013. júl. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Értem. Igen, ez is lehet. HOL olvastad?
2013. júl. 23. 20:50
 7/17 anonim ***** válasza:
72%
nekem egyik csoporttársam mondta, ő elég tájékozott az ilyenekben, de azt sajnos nem tudom, hol olvasta, talán az oh.gov.hu-n, vagy valamilyen másik állami oldalon
2013. júl. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

A felvi.hu-n ennyit írnak erről,szerintem ott azért kiírták volna, ha bármi változtatást akarnak, 2012. 12. 31. a dátum:


"A felsőoktatási törvény lehetővé teszi azt, hogy a hallgató egyszerre több intézménybe vagy egy intézményen belül több szakra járjon. Ez a párhuzamos képzés. Arra is lehetőség van – megfelelő jogosultsági feltételek szerint –, hogy a jelentkező – amennyiben felvételt nyer – mindkét intézményben, illetve szakon állami ösztöndíjas formában tanuljon.


A két (vagy több) állami ösztöndíjas képzésben folytatott tanulmányok félévei azonban egyenként, azaz külön-külön számítanak be a lehetséges 12 állami ösztöndíjas félévbe.


A párhuzamos hallgatói jogviszony létesítéséhez nem kell beszerezni az "anyaintézmény" hozzájárulását, általában úgy jön létre, hogy a már hallgatói jogviszonyban álló személy – tanulmányai alatt – valamely felsőoktatási felvételi eljárásban máshová felvételt nyer, és ennek eredményeként beiratkozik egy másik egyetemre, főiskolára is."


Ettől eltérő információt nem találtam sehol még, pedig ma délután sokat nézelődtem.

2013. júl. 23. 21:19
 9/17 anonim ***** válasza:
50%
Mert ez a tuti autentikus információ forrás, mért kellene mát keresni?
2013. júl. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Mutass másikat, ha tudsz!
2013. júl. 23. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!