Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen ismereteket nézzek át...

Milyen ismereteket nézzek át a nyáron? Gépészmérnökire vettek fel.

Figyelt kérdés

Szeretnék előre ráhangolódni az egyetemre. Atnézni pár dolgot.Tudnátok e segíteni ebben mit lenne érdemes átnéznem, megtanulnom előre hogy ne érjen meglepetés, hogy könnyebben menjen. Konkrétan matekból meg akár infóból vagy másból ami még várhat rám az első fél év vagy második fél év során.

Tapasztalatokat is szivesen meghallgatnék gépészmmérnököktől hogy mennyire nehéz vagy milyen volt elsőre.


A válaszokat előre is köszönöm :)



2013. júl. 25. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom az integrálást és deriválást nem árt átnézni. Azzal szivnak a legtöbben az elején.
2013. júl. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nézd át a középiskolás matek és fizika anyagot (esetleg egy kis kémiát, de abból csak azt a részt amire szükséged lesz). ezen felül nézegetheted a integrálás, deriválás, határérték dolgokat is, de azt ott úgyis megtanítják
2013. júl. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amiket eddig mondtak, meg en meg matekbol a vektorokat es vektormuveleteket ajanlanam, hogy atnezd. Sok felev mechanika lesz, ahol allando vektorszamitgatas lesz.

Fizikabol pedig foleg a mozgasok kellenek (egyenes vonalu es kormozgas), es munka, teljesitmeny, hatasfok szamitas.

2013. júl. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha tanultál emelt matekot, akkor diff-számítás és integrálás, sorozat és fv. határérték, esetleg komplex számok. Fizikából ugyan ez a szint, de talán egy szilárd középszint is elég lehet. Hogyha nem gimis voltál, akkor ábrázoló geom., géprajz, statika, szilárdságtan vagy ha igen, és nagyon szorgalmas vagy akkor neten biztosan találsz géprajzos, ábr. geometriás könyveket, anyagokat, mert aki nem tanult korábban ilyeneket azoknak talán ez a legnehezebb az elején. Minket informatikából halálra fosattak, nagyon kemény programozás és számonkérés volt(ez volt legnagyobb meglepetés, amire nem számítottam anno), vért izzadtunk és 10%-nak lett első évben az Info I és II, illetve rajzos tárgyak, matek és mechanikáknál ez kb 25%. Vagy legalábbis Győrben a Széchenyin ez van, de többé kevésbé ez van máshol is valószínűleg.
2013. júl. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tehát hiába vannak tele most a cikkek azzal, hogy 240 meg 300 alatti pontszámmal mérnökök lesznek az emberkék, és ujujujj, annyira nem kell félni ettől :)
2013. júl. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
utolsó te nagyon el vagy tévedve. 240 ponttal be lehet kerülni mérnöki képzésre, de ez közel sem, sőt még annyira sem jelenti azt, hogy az illetőből mérnök lesz....
2013. júl. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogyha az előtte lévő szöveget is elolvastad volna, akkor valószínű tudtad volna értelmezni kedves utolsó hozzászóló. Én azt írtam, hogyha értelmezted volna jobban, hogy 240 ponttal be lehet kerülni szinte mindenhova, de tapasztalataim szerint ez sok esetben nemelég ahhoz, hogy valaki el is végezzen egy ilyen szakot.
2013. júl. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
OE-BGK-n tanulok, gimiből mentem anno. Már én is csúszásban vagyok nagyon nehéz nekem, gimiben se ábrázolástan, fizika lósz.ar volt, matek se volt nagy szám. Szívtam az elején rendesen. Baromi nagy türelemmel és kitartással menni fog, de tényleg nem sokan bírták azt, amit én, sokan otthagyták. De ez egy olyan szakma, amiért megéri szenvedni, hiddd el, ha mondjuk valami fos humán szakon lennék rég otthagytam volna, mert az nem ér annyit.
2013. júl. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!