Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hiányos érettségi hogy menjek...

Hiányos érettségi hogy menjek így tovább tanulni?

Figyelt kérdés

Na szóval mivel nem jártam be nagyon iskolába ezért magyarból nem mehettem érettségizni mert elvágtak belőle a többiből meglett minden matek, töri, info, angol minden megvan. Na szóval ha én a pót meccsen átmegyek akkor ugyebár a 12 osztályt elvégeztem de akkor is mennem kell októberben pót érettségire na szóval hogy hiányos az érettségim felvesznek ötöd évre? És hogy a suliba kb meddig lehet beiratkozni? Mert jol tudom hogy így is ugy is meglesz a potvizsga de az csak aug 24 körül lesz azután is betudok iratkozni ötöd évre? Vagy egyáltalán nem? Egy másik suliba mennék tovább tanulni. Na és a másik kérdés hogy felvesznek-e úgy hogy az érettségim nincs befejezve?

ez a nagy kérdés...

Pénzügyi számviteli ügyintéző vagy pedig Vállakozás és bérütyintéző szakra mennék. Hülyeségektől kérlek kíméljetek.


2013. júl. 25. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy felvesznek-e, de hiányos érettségi nincs. Neked egyszerűen NINCS érettségid. Van pár tárgyból előrehozottad, de az nem érettségi.
2013. júl. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
hogy mehettél egyáltalán érettségizni, ha megbuktál egy tárgyból?
2013. júl. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
nem jelentkezhetsz semmilyen képzésre, aminek érettségi bizonyítvány a feltétele.
2013. júl. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
18:23: úgy, ahogy írtam. Ilyenkor előrehozottra változtatják a többit. 2005 óta.
2013. júl. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

attól még mehetett érettségizni h 1 tantárgyból megbukott

csak az összes többi így előrehozottnak számít

2013. júl. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, az ötödévnek feltétele-e az érettségi. Ha igen, buktad a dolgot, majd jövőre.

Ha csak a befejezett 4 osztály a feltétele, akkor sikeres pótvizsga után mehetsz tovább.

2013. júl. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mint írták, így csak előrehozott érettségijeid vannak, de az érettségid nincs meg, emiatt csak olyan szakra mehetsz, aminek nem feltétele az érettségi.

Bár nálunk a suliban akinek nem lett meg az érettségije és ugyanott akart továbbtanulni, annak elintézték, hogy beiratkozhasson és megkezdje az OKJ-s képzést szeptemberben, annyi volt a feltételük, hogy ha októberben nem sikerül az érettségijük akkor kirúgják őket az OKJ-ről. Igaz, ez egy magániskola volt, de szerintem érdeklődj utána, hátha neked is engedélyeznék, bár nem hiszem.

2013. júl. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen ez hogy a sulimba maradjak ez nekem is meglehetne csinálni de én nem ebben a suliba akarok maradni ez fiú suli én meg már 5 éve egy fiu iskolába járok. 0-ik osztály...

Szóval ez bukó így értem : D

2013. júl. 25. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!