Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek is felháborító,...

Szerintetek is felháborító, hogy mennyire felemelik a pontszámokat az érettséginél?

Figyelt kérdés

Ugy tudom jővő évben már 260 lesz a minimum. Szval a moszanihoz képest +20 pont.

Ez MÁR LEHETETLEN!

Amire én odaérek hogy érettségizek lesz vagy 380 pont a minimu ezt pedig csak ugy lehet teljesiteni ha 2 nyelvvizsga + emelt szint valamiből + minimum mindenből ötös vagy vagy minimum 2 tantárgyból 80 % érettségi...

10 év múlva ött fogunk tartani hogy nem lesz diplomata ember...

13/L


2013. júl. 25. 23:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

a 260 pont lehetetlen????

Ha neked tényleg az, akkor nem vagy való a felsőoktatásba!

2013. júl. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%
Szerintem nem. Idén érettségiztem és idén a jelentkezők 76%-át felvették felsőoktatásba, ami azt jelenti hogy minden hülyét (akinek nem inge, ne vegye magára). A 380 szerintem is rengeteg de egy 260-al még simán kiegyeznék.
2013. júl. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Már ne haragudj, de aki nem képes összeszedni legalább 260 pontot, az nem való a felsőoktatásba!

380 pont nem lesz a minimum, emiatt ne aggódj.


Egyébként a normálisabb szakoknál eleve sokkal magasabb a minimum pontnál a ponthatár.


P.S.: A diplomata nem az, akinek diplomája van.

2013. júl. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
44%

Mondjuk az a baj, hogy a nyelvvizsgát nem mindenki engedheti meg magának.. ezzel buknak 28 pontot. Kivéve, ha emelt szintezik a nyelvből, akkor jár neki automatice a középfokú nyelvvizsga...

Meg ez az emeltszintezés... Miért nem egységes? Kérdem én... Legyen akkor minden "emelt", de az, hogy évente változtatják, az engem is frusztrál, mert én anno 4 éve egy emeltet sem csináltam, úgyhogy én most eléggé el vagyok maradva pontszámilag, ha felvételizni akarnék! :S

2013. júl. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

380 pontot speciel 2 90 %-os középszintű érettségivel és egy középfokú nyelvvizsgával simán el lehet érni. Még csak emelt sem kell semmiből.

240-es ponthatárt pedig nehogy már ne tudjunk elérni, az konkrétan 3-mas érettségi! Ha ilyet nem tudsz produkálni angyalom, akkor felejtsd el, hogy Te bármit is csináljál a felsőoktatásban. Épp az a baj, hogy az a bizonyos minimum túl alacsony. Persze nem kell lehetetlen számokig felvinni, de azért egy 300 pontig illene. Ezek után meg sem merem kérdezni, hogy milyen szakra akarnál felvételizni. Pszichológiára esetleg, ahova 430-440 pont kell? Orvosin idén levitték az igaz, oda elég 383-420.

2013. júl. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, tudod te, mit jelent 260 pont?


2db felvételi tárgyból, 65% -os érettségit, ami a béka segge alatt van.

Aki ennyit nem szed össze, az tényleg ne menjen felsőoktatásba. Sokan, akik 400 pont felett mennek is kiesnek, nemhogy 260-nal...

2013. júl. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyáltalán nem felháborító, és nem is emelik. Amiről te beszélsz, az a felvételi. Ismerkedj meg kicsit jobban a dolgokkal, mielőtt felháborodsz.
2013. júl. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A 260 pont még nem sok. a reális a 280, de inkább 300 lenne. Mikor néztem a karomon a ponthatárokat idén akkor teljesen elszörnyedtem, hogy 260 a legmagasabb BSC-re. És ez nem valami Zsigmond... neve sincs hely, hanem SZTE!!
2013. júl. 26. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Egyébként a normálisabb szakoknál eleve sokkal magasabb a minimum pontnál a ponthatár. "


ez nem igaz,mert pl matek, kémia, fizika szakokon mindig nagyon alacsony a ponthatár,mégis úgy gondolom nem a legkönnyebb szakok közé tartoznak. az már más kérdés,h kibuknak onnan az emberek a 240 pontjukkal...sőt nem csak azzal!

2013. júl. 26. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

emeljék.

A korábbi rendszerben a max pontszám 63%-át el kellett érni a bekerüléshez, azt jó lenne elérni.

2013. júl. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!