Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vihető pontok? Azzal a kérdéss...

Vihető pontok? Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy ha én nagymamámnál lakom, mert a szüleim képtelenek eltartani és ugye mamám fizuja alacsony akkor tényleg jár 40 pont plussz érettséginél?

Figyelt kérdés
Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy ha én nagymamámnál lakom, mert a szüleim képtelenek eltartani és ugye mamám fizuja alacsony akkor tényleg jár 40 pont plussz érettséginél?:O Ma halottam róla...és az még egy plussz kérdés hogy orvosin a max vihető plusszpontok összege 100 de azt a két emelt (biosz+kémia) kiadja ha jól sikerül...tehát ezen a többletponton kívül a 40 beleszámítódik, hiszen jár nem? Köszönöm mindenkinek a válaszokat:)

2013. júl. 18. 10:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

erre még nem kapsz 40 pontot.


ha valami más többletet vinnél, orvosin már nem számítják, maximum 100 a többletpont.

2013. júl. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol 100 pluszpontot lehet szerezni. Hiába teszel 3 emelt szintű érettségit, megcsinálsz 2 felsőfokú nyelvvizsgát és 4 közepet, lehet halmozottan hátrányos helyzetű, akkor is maximum 100 pontot kapsz.
2013. júl. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem jár, bár ebben nem vagyok biztos. (esetleg 20 pontot kapsz, de szerintem ezt sem)


Viszont lényegtelen, mivel maximum 100 pluszpontod lehet, és neked ez már megvan, tehát ha kapnál is, már nem számítana bele.

2013. júl. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hátrányos helyzetért kapsz +40-et, ezt a hivatalnál kell elintézni, mert ha alacsony az egy főre jutó fizetés a családban, akkor adnak róla papírt, amellyel kedvezményekre vagy jogosult és ezt a papírt kell majd felmutatnod a felvételin. Ha orvosira akarsz jelentkezni, akkor ott kapod a +100-at, szóval semmit se számít pontok terén (de fontos, hogy akkor is feltöltsd, mert úgy kaphatsz majd könnyebben kolit!) Amúgy idén sokan elbukták a +50-et, vagyis nem lett meg a 45% kémiából. Szóval jó, ha van, mert így nem 50 pontot bukik az ember, hanem "csak" 10-et.:)
2013. júl. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha erről a jegyző kiállít egy megfelelő igazolást, hogy hátrányos helyzetű vagy, na arra lehet kapni plusz pontot.


De ezt csak úgy nem állítja ki, ha nem jogos. Mert ez plusz költséget jelent az adott településnek, a jövőben.


Max pluszpont 100, össze lehet "gyűjteni" 200at is, de ettől még csak 100 fog számítani.

2013. júl. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
hát, ha én minimálbéres 4órás munkaviszonyos anyuka mellett, félárvaként nem kaptam egy pontot sem, durva lenne, ha a kérdező kapna.
2013. júl. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

6. válaszoló:

Egyáltalában nem elképzelhetetlen,hogy kapjon hátrányos helyzetre.


Megvannak a hátrányos helyzet feltételei, a félárvaság nem feltétel.

Automatikusan nem állítják ki az igazolást, igényelni kell.

Ha igényelted, és nem állapították meg akkor annak oka van. Ha viszont nem foglalkoztál a dologgal, akkor az az oka.

2013. júl. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Gyermekvédelmi támogatásodnak kell lennie ehhez (hogy hátrányos helyzetűnek számíts) ezt kell a jegyzőnél elintézni. Azt hiszem, hogy az egy főre jutó jövedelemnek 28 000 Ft-nak kell lennie maximum. Ezt a gyermekvédelmi kedvezményt a gimnáziumi éveid alatt legalább egy éven keresztül kell kapnod ahhoz, hogy megkapd érte a plusz pontot. (Ami esetedben nem fog számítani, de mondom, hogy kolit könnyebben kapsz)
2013. júl. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

6. válaszoló!


Ha nincsen testvéred, akkor a minimálbéres keresettel is sokkal többet kapsz, mint a maximum megengedett (28 000 Ft egy főre jutó jövedelem) Szóval valószínűleg ezért nem kaptad meg.

2013. júl. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
4 órás minimálbér, tehát a főállású minimálbér fele. és voltam a jegyzőnél.
2013. júl. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!