Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek OKJ vagy felsőokta...

Szerintetek OKJ vagy felsőoktatási szakképzés jobb?

Figyelt kérdés
Nem vettek fel a fősulira, csak egy felsőoktatási szakképzésre. Így elgondolkoztam azon, hogy talán egy OKJ nappali tagozatos képzéssel jobban járnék. Szerintetek, melyik lenne jobb? És tudnátok nekem ajánlani viszonylag keresett szakmákat? (csaj vagyok, szóval kőműves, ács stb. kilőve :D) Főleg irodai dolog érdekelne, vagy amihez idegen nyelvek kellenek.

2013. júl. 26. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:

a bérszámfejtőket keresik nagyon, meg a könyvelőket is

amihez meg idegen nyelv kéne, az a turizmus, amiben van OKJ, de erről én csak rosszat hallottam

2013. júl. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szerintem az okj-s képzések is jók. Ha irodában szeretnél dolgozni, akkor a vállalkozási és bérügyintéző, a pénzügyi termékértékesítő, meg a pénzügyi számviteli ügyintéző a jó.
2013. júl. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan FSZ-t jelöltél meg, ami nem érdekel? Mert máskülönben nem lenne érdemes eldobni a lehetőséget, az FSZ végzettséget az OKJ-nál komolyabban veszik, és hallottam olyan OKJ-s oktatókról ismerősöktől, akik nem igazán veszik komolyan a dolgot. Szerintem csak akkor jelentkezz át, ha konkrét terveid vannak a jövőre nézve, és meggyőződtél arról, hogy te azt az OKJ szakmát szeretnéd csinálni a későbbiekben.
2013. júl. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Végül is az FSZes szak is érdekel (gazdálkodási és menedzsment), csak beszélgettünk arról, hogy így is, úgy is 2 év, diploma egyikért sem jár, gondoljam meg jól. Bár egy kicsit az FSZ felé húz a szívem, mióta az eszemet tudom, egyetemre akarok menni... kár h nem úgy jött össze, ahogy terveztem :(
2013. júl. 26. 19:39
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én fsz-en végeztem idén. Mindenképp komolyabban veszik, mint az OKJ-t. Ha pedig utána szeretnél egyetemre menni, akkor még inkább ajánlom, hogy az fsz-t válaszd, mivel nagyon sok tárgy akkreditálható, azaz beszámítható az egyetemi képzésbe. Én ugye idén végeztem fsz-en és újra felvételiztem, bekerültem egyetemi képzésbe. Nekem első félévben csak 2-3 tárgyam lesz a 7 helyett, mert a többit már megcsináltam fsz-en és azt nem kell újra.
2013. júl. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi :) Végül úgy döntöttem h csak marad ez a képzés :) Ha már felvettek...:)
2013. júl. 31. 16:56
 7/8 anonim válasza:

Ha felvettek az FSZ-re szerintem mindenképpen azt kezdd el,

1. ez felsőfokú szakképzettséget ad, amíg az OKJ csak középfokút


2. ha elvégezted, akkor még mindig felvételizhetsz alapszakra, ahol beszámítják a kreditjeid 75%át ( ha a gazdálkodási alapszakra jelenkezel), ez 90 kredit!

Így az alapszakot sokkal hamarabb tudod befejezni.


+3. OKJ-ra még KÖZBEN, vagy utána is elmehetsz tanulni, mivel az első szakképzettség megszerzése ingyenes (nappalin 21 éves korig, estin levelezőn korhatár nélkül!), szóval nem vesztesz semmit

2013. aug. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"2. ha elvégezted, akkor még mindig felvételizhetsz alapszakra, ahol beszámítják a kreditjeid 75%át ( ha a gazdálkodási alapszakra jelenkezel), ez 90 kredit!

Így az alapszakot sokkal hamarabb tudod befejezni."

-- Ez nem igaz. Én idén végeztem fsz-t, ma voltam beiratkozni alapképzésre ugyanabban a suliban!!. Csak azokat a tárgyakat számítják be, amik megegyeznek a két szakon és ugyanaz a kódjuk is. Ha nincs 90 kreditnyi egyező tárgy akkor nem tudnak annyit beszámítani. Nálam összesen 5 tárgy ilyen, összesen 21 kredit, szóval elég messze van a 90 kredittől.

______________________________________________________


"+3. OKJ-ra még KÖZBEN, vagy utána is elmehetsz tanulni, mivel az első szakképzettség megszerzése ingyenes (nappalin 21 éves korig, estin levelezőn korhatár nélkül!), szóval nem vesztesz semmit"

---Közben elmehetsz, de utána nem, hacsak nem fizetsz érte. Csak az első szakma van ingyen, ha megcsináltál már egy szakmát (az fsz OKJ-nek számít), akkor sajnos már nem csinálhatsz még egy OKJ-t nappalin, főleg nem ingyen.

2013. aug. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!