Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért nem vettek fel fizetősre...

Miért nem vettek fel fizetősre, miközben meghirdetik a szakot pótfelvételin?

Figyelt kérdés
Szóval mi ez az összevissza dolog a felvételivel? Egy csomó olyan szakot hirdettek meg pótfelvételin, amire amúgy túljelentkezés volt, és amiről egy csomó emberke kihullott emiatt. Nem gond mondjuk, mert másik egyetemen legalább államira kerültem be, de akkor az első helyre miért nem jutottam be? Miért nem vettek fel annyi embert, amennyi a keretszám? Illetve hát nézem a statisztikát, és néhol még többet is felvettek, és mégis meghirdetik. Hogy van ez?
2013. júl. 26. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Túljelentkezés államin, de nem fizetősön.

Bocs a kérdésért de elő helyen fizetős képzésre jelentkeztél..másodiknak meg államira??

2013. júl. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg sokan jelölték, viszont a többség előrébb jelölt mást, ahova felvették, így nem maradt elég jelentkező, hogy érdemes legyen ponthatárt húzni "első körben" és elindítani fizetősön a szakot, viszont pótfelvételin még van esély rá, hogy lesz elég ember.
2013. júl. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az egyetem felvehet 3 szakra 100 államis és 30 ktg-s embert.

Két szakra 30-30, egyre 40 főt terveznek.

A ponthúzásnál úgy alakul, hogy egy szakra kevés a jelentkező, nem éri el a minimális csoportlétszámot, az a szak nem indul, ezért ennek a helyeit elosztják a másik két szak között, és a tervezett 30-40 fő helyett 51-51 kerül be oda.

Tehát bár egy szak nem indult, az egyetem számára adott államis helyek betöltésre kerültek.

És ktg képzésnél is van egy minimum létszám, ami alatt nem indul el egy szak. Attól, hogy sok volt a jelentkező, még lehet, hogy többedik helyen jelölték, és bekerültek az első helyre...

2013. júl. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
késő van, 50-50
2013. júl. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem, nem.

Szóval ez volt a sorrendem:

Elte - ANA

ELTE - ANK (ugye ragaszkodtam az egyetemhez, bevállaltam volna a diákhitelt is).

Aztán:

KRe - ANA

KRE - ANK

Így lettem végül KRE államis.

Eltén túljelentkezés volt a szakra, és nagyon-nagyon magasan húzták meg a ponthatárt. tavaly 362 körül volt, most meg 392 a FIZETŐS. Szóval ezért nem értem, hogy megy ez... Jelentkeztünk hozzájuk 36-an, abból felvettek 25-öt, és mi többiek ugye lecsúsztunk a második helyre (ami végül is jobb is így belegondolva, csak hát érdekel, miért).

2013. júl. 26. 21:57
 6/10 anonim ***** válasza:
germanisztika [néderlandisztika]?
2013. júl. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Aha
2013. júl. 26. 22:16
 8/10 anonim ***** válasza:

még egy dolog. A keretszámok adottak. A te szakodra mondjuk volt 300 jelentkező, terveztek 100 fő felvételével, végül bekerült 80.

azért nem tudták a tervezett 100 főt felvenni, mert ha egy ponttal lejjebb van a határ, akkor száznál több ember kerül be, annyinak volt azonos ppntszáma. Ezért ott húzták meg a vonalat, ahol még keretszámon belül voltak, a maradék helyet pedig egyéb szsk kapta meg intézményen belül.

2013. júl. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor azért vettek fel 25 embert összesen (fizetősre+ államira) mert a tervezett kapacitás szám ennyi volt pontosan. Most az egyetemnek maradt szabad kapacitása összességében a BTK-n. Ezt újra elosztották a szakok között. De 392 pont alatt a pótfelvételin sem vehetnek fel embert erre a szakra.

Remélem nem haragszol meg, de miért mondtál volna le minden kedvezményről amivel az állami ösztöndíjas státusz jár, ha szintén pesti egyetemre bekerülhetsz államira?? Nekem ez érthetetlen. Egy vak hanggal sem ér többet az ELTE-s diploma, mint másik egyetem ugyanez a diplomája a valóságban. Ez egy akkora tévhit. sok évet dolgoztam, voltam olyan helyen hogy rengeteg álláspályázat átment a kezemen, sosem érdekelt senkit hogy melyik egyetemen szerezte az illető, de az igen hogy milyen a minősítése az adott diplomának, és persze a személyes interjú, pl. angolul, vagy németül, vagy hogy valaki mennyire olyan személy aki beleillik a cég vagy hivatal hogy is mondjam arculatába. Semmi előny nem volt az ELTE.

2013. júl. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

8-as, igaz, akkor már kezdem érteni! Viszont én azt bennfentes infóból tudom, hogy nem a ponthatár húzás után szabták meg, hol lesz pótfelvételi, hanem még előtte döntötték el.

Utolsó: azért szerettem volna eltére menni, mert ott nagyon sok minorválaszték van, én meg találtam ott olyat, ami nagyon megtetszett.

Károlin meg van kábé 5-6, de azok ilyen száraz szakok...

De igen, utólag belátom, hogy szerencsésebben jártam így, hogy nem vettek fel az eltére.

2013. júl. 26. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!