Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsőoktatási szakképzés órarend?

Felsőoktatási szakképzés órarend?

Figyelt kérdés

BGF-re jelentkeztem Felsőoktatási szakképzésre. Tudom, hogy ilyen idén van először, de gondolom nem lesz sok különbség a felsőfokú szakképzés (főiskolán tanított) és a mostani között.

Itt milyen az órarend? Ugyanúgy kötött órarend van mint általános-közép iskolákban vagy elszórtan a napokban? Tehát minden nap be kell menni reggeltől xy-ig, vagy össze vissza lesznek az órák?:D Illetve hogy itt is előadások lesznek ahova több osztály összegyűlik vagy középiskolához hasonlóan normál tanrendű órák?

Főként az órarend elrendezése érdekelne..:D

Előre is köszönöm a válaszokat !:)



#OKJ #BGF #szakképzés #felsőfokú #órarend #PSZK #felsőokatási szakképzés #felső oktatási
2013. júl. 26. 23:16
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Nézd, találtam neked egyet:) :

[link]

2013. júl. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Huh, ezer köszönet :-D Arra már nem számítottam ,hogy egy konkrét órarendet is kapok példának...:-D köszönöm, ment a zöld :-)
2013. júl. 27. 13:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát sajnos a többi válaszodra nem tudtam mit mondani, ugyanis én nem erre járok, úgyhogy tőlem ennyivel be kellett érned.:D Azt tudtam, hogy pénteken nem igazán szoktak órák lenni, és hogy egyetemen/főiskolán igen nehéz úgy összehozni egy órarendet, hogy az órák között ne legyenek lyukasok, de itt legalább megkapsz egy előre legyártottat, nem neked kell bajlódnod vele.:)
2013. júl. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én felsőfokú szakképzésre jártam, idén végeztem, úgyhogy megpróbálok segíteni! :)

Az órarend ugyanolyan, mint az alapszakosoknak, reggel 8-19:30-ig lehetnek óráig, közben sok-sok lyukasórával. Az, hogy minden nap be kell-e menni órarendtől függ, nekem első félévben volt, hogy egy nap nem kellett bemennem, de a többi napon bent voltam reggeltől estig, természetesen 2-3 óránként volt 1-2 lyukas, tehát nem folyamatosan. Az órarendből gondolom láttad, hogy is kell ezt elképzelni. Az óráidat elvileg te választhatod ki, hogy mikor legyenek, ugyanis a 2. félévtől már mindenki magának veszi fel azokat a tárgyakat, amiket fel szeretne venni. Viszont gyakorlatilag nekünk nem volt sok választásunk, ugyanis míg a Bsc-seknek egy tárgyhoz min. 2-3 időpont meg volt adva, mi csak egy közül választhattunk. Tehát nem volt sok választási lehetőség.

Ugyanúgy vannak előadások és gyakorlatok, mint a Bsc-seknek, gyakorlatra kötelező volt bejárnunk, 2-t lehetett hiányozni, volt olyan előadás, ahova szintén kötelező volt bemenni. Ha azonban úgy gondolod, hogy egy-egy előadásra felesleges bejárni, akkor arra nem muszáj bemenned. Félévi vizsgák is ugyanúgy vannak. Általában több szakkal voltak együtt az előadásaink, gyakorlaton volt, hogy csak mi voltunk. Szinte az összes óránk olyan volt, hogy Bsc-sekkel voltunk együtt, tehát ugyanazt tanultuk, mint ők. Tehát készülj fel, hogy ugyanazt kell majd tanulnod, mint nekik, csak a végén nem kapsz diplomát és feleannyi tárgyat kell megcsinálod, mivel neked 2 éves van rá, nekik meg 4. Igazából ez az egy különbség van a kettő között, hogy a végén nem ad diplomát és a képzési idú rövidebb. Én egyrészt megbántam, hogy fsz-re jártam, mert nagyon sok volt a követelmény ahhoz képest, hogy csak egy sima bizonyítványt kaptam, viszont örülök is, hogy elvégeztem, mert legalább megtapasztalhattam, hogy milyen a felsőoktatás és ennek köszönhetően most megyek Bsc-re.

2013. júl. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!

A most szeptemberben indulo penzugy es szamvitel felsooktatasi szakkepzesre szertnek jelentkezni,megkoszonnem, ha privatban tudnal par kerdesre valaszolni :)

2014. febr. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!