Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek van értelme esti...

Szerintetek van értelme esti gimibe járni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok rossz az osztályom nem bírom ezt a légkört, jó érettségit szeretnék, de nem találok megfelelő iskolát ahová átvennének. Estin szinvonalas az oktatás, lehet ott jol érettségizni? Mi a véleményetek az estiről?
2013. júl. 27. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztosan bírni fogod? Délután fél 3-tól este 8-9-ig bent ülni? (nálunk ilyen volt estin az órarend). Én sem bírtam, de nappalin érettségiztem. Engem a külsőm miatt piszkáltak, a pajzsmirigyem miatt kövér vagyok... De ezt nem értették meg.
2013. júl. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de a kérdésem nem ez volt. am köszi a választ azért
2013. júl. 27. 10:22
 3/5 anonim ***** válasza:
az esti suli egy fos. arra van kitalálva, hogy a sok iq harcos is szerezhessen magának egy kettes érettségit. szóval ha jó jegy kell, nehogy oda menj! (én is estin végeztem)
2013. júl. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt azért fontos megjegyezni, hogy nagy részben a tanulótól függ, hogy mennyi tudást szed fel az iskolában. Nem a suli fogja beletölteni a tudást. A nappali azért lehet jobb, mert több az óraszám, szigorúbbak az elvárások, több segítséged van. De ez nem jelenti azt, hogy ugyanazt nem tanulhatod meg estin is, feltéve, hogy autodidakta tipus vagy. Ha önálló vagy és szorgalmas, és nem kell állandóan ellenőrizni meg noszogatni téged, mert magadtól is tanulsz, esetleg nem csak az órán lediktáltakat, hanem azokat kicsit otthon kiegészítve, utánaolvasva, plusz feladatokat megoldva. Az érettségi pontosan ugyanaz lesz estin, mint a nappalisoknak, tehát elvileg ugyanaz az elvárás, csak gyakorlatilag engedékenyebbek a tanárok, mert tudják, hogy sokan munka és család mellett csinálják. De ha te magaddal nem vagy engedékeny, képes vagy hajtani magadat, akkor ugyanolyan tudást és eredményt szerezhetsz, mint nappalin. Nem mindenki "iq harcos", aki odajár, bár sokan vannak, az igaz. De a lényeg, hogy minden hozzáálláson múlik. Hogy külső kényszerítő tényezők nélkül is tudd saját magadat noszogatni, ha éppen nincs is kedved a tanuláshoz.
2013. júl. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocs, "több óraszám" helyett: magasabb óraszám. :))
2013. júl. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!