Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek lehetséges a...

Szerintetek lehetséges a gyógyszerészeti egyetemet elvégezni 5 év alatt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van rá példa. Én hajlandó vagyok tanulni és sokat feláldozni, hogyhafelvesznek, ne csússzak. Azt mondják nehezebb , mint az orvosi, el is hiszem, mert itt van matek, fizikai és úgy egyáltalán mindenféle kémia, gyógyszerhatástan, amit nagyon utálatosnak neveztek.

Nem vagyok átlagos képességű, de egy zseni sem, szóval , ha van valami tapasztalatotok, megosztanátok velem? Vagy valami statisztika, hogy hányan kzdik el/fejezik be az egyetemet



2013. júl. 27. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta neked ezeket az agybab...ott marhaságokat? =D Hát miért ne lehetne elvégezni?

ÁOK-s vagyok, sok GYTK-s ismerőssel, nem csúszkálnak egyáltalán. Előfordul egy-egy bukfenc, de azért ne csináljunk már mártírt senkiből, ha valaki akar és tanul, plusz van némi esze, akkor azért el tudja végezni a megadott idő alatt.

2013. júl. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%

Elsőben olyan tárgyak vannak, hogy matematika,

biofizika, általános és szerves kémia, biológia,

elsősegélynyújtás, latin nyelv

Második félévben még van anatómia is, gyógyszerészi növénytan, analitikai kémia, matek, biofizika, latin

2013. júl. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14%

Első két évben még van ott is testnevelés


Harmadik évfolyamon van gyógyszerészi kémia,

biokémia, élettan, kolloidika, immunológia alapjai, gyógyszerészi mikrobiológia

2013. júl. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%

Negyedikban van gyógyszerhatástan-toxikológia, gyógyszertechnológia, kórtani klinikai alapismeretek

közegészségtan,

Utolsó évben kórházi gyógyszerészet, biofarmacia-farmakokinetika, szakdoga-készítés, gyógyszerészi etika-szociológia

2013. júl. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
Utolsó félévben szakmai gyakorlat van
2013. júl. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nos.:D

Én most megyek szeptemberben gyógyszerésznek, a mostani ponthatárok nagyon alacsonyak lettek,legalábbis az én eddig eredményeimhez,szóval én is kíváncsi leszek,hogy milyen lesz,de amikor már ott leszek,és érdekel szívesen írhatok pár mondatot,hogy mi a véleményem! :)

Kedves előttem válaszoló úgy látom te gyógyszerésznek tanulhatsz,ha készülni szeretnék egy kicsit,amikor nyáron van egy kis időm,akkor tudnál rá valamit ajánlani? :)

2013. júl. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Az 50 %-os nem tanul gyógyszerésznek, csak kimásolta az egyetem honlapjáról az információkat. Aminek egyébként semmi köze a kérdéshez. És jó volna, ha leszokna 1. arról, hogy a semmit nem érő válaszait külön részekben küldi el, 2. hogy nem a kérdésre válaszol.


Legjobb barátnőm gyógyszerésznek tanul, és mivel szerda estig én is annak készültem, ezért eléggé sok mindenben tájékozódtam, így természetesen a csúszás veszélyeiről is. Legjobb barátnőmről tudni kell, hogy mindig mindent az utolsó pillanatra hagy, ő az, aki egy betűt nem tanul év közben. Ösztöndíjas hallgató. A ző szájából hallottam, hogy az, aki azért tényleg tanul valamit vizsgára, az már bizonyosan nem csúszik. Persze nem árt a logikus gondolkodás, vannak tárgyak, amiket inkább érteni kell, vannak, amiket meg bemagolni, de ő maga mondta, hogy azok, akik csúsznak, 100 %-ig saját maguknak köszönhetik. Rengetegen végzik el 5 év alatt, teljesen jó eredményekkel. Hogy nehezebb e, mint az orvosi, nos erre nem tudok válaszolni, barátnőmet idézem: " mi csak 2 évig szívunk, de az orvosisok 6 éven át folyamatosan". Személyes véleményként fűzöm hozzá, hogy én sokkal jobban tartottam a gyógyszerészettől, mint az orvositól, az a rengeteg kémia, fizika, matematika, utóbbit világ életemben utáltam, előbbi kettővel alapvetően sosem volt baj, de mégis nagyon féltem tőle. Most mégis felvettek fogorvosira, és megmondom őszintén, nyugodtabb vagyok. Majd meglátjuk, hogy az első vizsgák után mit fogok gondolni :DD

2013. júl. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MAdrika válasza:
100%

Én most leszek végzős GYTK-n. (időben, nem csúszva.)

Nem könnyű, főleg a 1-2.év, meg most a végén volt egy komolyabb félév, de azért a nagytöbbség képes 5 év alatt elvégezni. Kell tanulni, nem is keveset, de ne várjunk már doktori címet ajándékba...én végigtanultam az elmúlt 4 évet, talán kicsit túl komolyan is vettem, valszin feleennyi energiabefektetéssel is átmentem volna a vizsgákon. De azért kell tanulni, évközben is.

Ami az orvosit illeti, szerintem az azért nehezebb. Viszonyítás kérdése, kinek mi, én meghaltam volna ott.

2013. szept. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!