Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ingyenesen elvégezhető OKJ-s...

Ingyenesen elvégezhető OKJ-s oktatás felső korhatára hogyan változik szeptembertől?

Figyelt kérdés
Nem vagyok benne biztos, azért kérdezem. Amit találtam, az az hogy a szak utolsó évét 22. életév betöltésének évében meg kell kezdeni, kivételt képeznek az évvesztesek, nekik 23 év a korhatár. Jelenleg 21 vagyok, és évvesztes, 2 éves képzésre mennék, tehát elméletileg benne lennék ebben a korhatárban.

2013. júl. 31. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Benne vagy.

Vagyis mehetsz még.

2013. júl. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
igen még belefér éppen..
2013. júl. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. júl. 31. 12:09
 4/7 A kérdező kommentje:
nem jött össze sajnos. ide is leírom, ha valaki hasonló kérdése van. Szeptembertől 21 éves kor felett SEMMILYEN nappali tagozatra nem lehet jelentkezni. csak esti és levelezőtagozatra.
2013. aug. 1. 10:56
 5/7 garfield5450 válasza:

Szia énis ennek az áldozata vagyok itt a pontos törvény igaz hogy rám a saját neveltetésű rész vonatkozik de az egész oktatási törvényt nem értem miért nem lehet az utsó évet befejezni 1 év kellene hogy befejezem a tanulmányaimat 1 tetves év -.-



60. § (1) A tanuló munkahelyi, családi vagy más irányú elfoglaltságához, a meglévő ismereteihez és életkorához igazodó iskolai oktatásban (a továbbiakban: felnőttoktatás) az e törvényben foglaltak szerint vehet részt.

(2) A tanuló attól az évtől kezdődően, amelyben

a) nyolc évfolyamos általános iskola esetén tizenhatodik,

b) középiskola és szakiskola esetén huszonegyedik

életévét betölti, kizárólag felnőttoktatásban kezdhet új tanévet.

(3) A tanuló középfokú iskolában attól a tanévtől kezdve folytathatja a tanulmányait felnőttoktatás keretében, amelyben a tizenhatodik életévét betölti.

(4) Sajátos nevelési igényű tanuló, valamint a beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő tanuló esetén, továbbá, ha a tanulmányi követelményeket azért nem tudták teljesíteni, mert a tanuló tartós gyógykezelés alatt állt, a (2) bekezdés a)–b) pontjában meghatározott életkorhoz kettő évet hozzá kell számítani.

(5) A felnőttoktatás megszervezhető

a) az e célra létesített – 7. § (1) bekezdés b)–e) és g) pontjában felsorolt – iskolákban,

b) a nappali rendszerű iskolai oktatás céljára létesített iskolának a felnőttoktatási osztályában.

(6) A felnőttoktatásban a tizenhat–húsz éves tanulók részére ifjúsági osztály, csoport szervezhető.

(7) A felnőttoktatásban az oktatás megszervezhető a nappali oktatás munkarendje, továbbá esti, levelező vagy más sajátos munkarend szerint. Nappali oktatás munkarendje szerint azok részére szervezhető meg az oktatás, akik nappali rendszerű iskolai oktatásban vehetnek részt. A nappali oktatás munkarendje szerint folyó oktatás esetében a tanórák számának a kerettantervben a nappali rendszerű oktatás munkarendje szerinti kötelező tanórai foglalkozások legalább kilencven százalékát el kell érnie.

2013. szept. 4. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hát igen. undorító dolog, amikor olyan emberek döntenek mások sorsáról, akiket a változás már jó rég óta nem érint. főleg úgy, hogy ki tudja hány évig ezzel a rendszerrel nem volt semmi gond. jön egy ember, aki szerint reform kell, és mindent átvariál teljesen rosszul. ebben maximum annyit látok célként, hogy ne legyenek nagy létszámú osztályok...ezzel csak az a másik probléma, hogy a minimális létszámot 25re számolják...és például öcsém, aki még nappali képzésben vesz részt, első napon kilincselt az iskola, hogy az osztályuk elinduljon...mert vagy 10 fő hiányzott...szóval ilyen reformokat hozzáértés nélkül én is be tudnék vezetni...gyakorlatiasság nulla.
2013. szept. 4. 11:01
 7/7 garfield5450 válasza:
Igen ez sajnos ez van énse tudom hogy most mi lesz most még talán a minisztériúm tud segiteni az ügyembe vagy még azok se majd tályákoztatlak titeket mert most halytók hogy napalin betudjam fejezni a tanulmányaimat
2013. szept. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!