Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az a nagyon gondom, hogy csak...

Az a nagyon gondom, hogy csak hangosan tudok jól tanulni. Kollégiumban van így esélyem? Félek.

Figyelt kérdés

Anno a gimiben nagyon szorgalmasan tanultam mindig, azonban az érettségijeim nem sikerültek olyan jól, mint akartam volna, ráadásul folyamatosan nagyon kimerült is voltam. Tavaly előtt nem vettek föl az egyetemre, azóta magántanárom javasolta, hogy bizonyára a tanulási módszeremmel van baj, változtassak azon. Azt mondta, ha hangosan tanulok, agyamban háromszor olyan jól rögzülnek az információk, és kevesebb energiabefektetéssel is jár a tanulás ezzel a módszerrel, így hosszútávon is nagyon jól megjegyzem az anyagokat, összefüggéseket. Ez így is történt, és hála Istennek, igaza lett: Újra írtam a 2 emelt érettségit és elég jól is sikerültek, fel is vettek az orvosi egyetemre. Mára azonban nagyon hozzászoktam ehhez a módszerhez, szeptembertől pedig, ha medikus leszek nagyon félek attól, hogy kollégiumban erre semmi lehetőségem sem lesz, és nemhogy ki is utálnak engem, hanem még ki is bukom, azt pedig nagyon nem akarom. Nem azért voltam szorgalmas eddig, hogy így járjak. :(

Van olyasvalaki, aki hasonló cipőben jár, mint én? Vagy csak én vagyok ilyen? Így semmi esélyem? Szerintetek mit csináljak? Ti mit javasoltok? :(



2013. aug. 1. 00:01
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Én ugyan nem kollégista vagyok, hanem albértletben, de nekem is van szobatársam. Mi simán megoldottuk a dolgot, ő addig filmet/sorozatot nézett, amíg én hangosan tanultam. Igaz régóta ismerjük már egymást, de szerintem egy idegennel is meg lehet oldani vagy akár tanulhattok együtt is.
2013. aug. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
62%
Biztosan meg lehet oldani. :) Te tanulsz, addig a többiek vagy filmeznek, ahogy az első mondta, vagy elmennek valahova 1-2 órára. Vagy ha szeretnek úgy tanulni, tegyenek be egy egy fülest halk zenével. Arra azért figyelj, hogy mindenkine közel azonos idő 'jusson'! Sok sikert. :)
2013. aug. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Képzeld belőlem még hasznot is húztak, emiatt a többiek a koleszba.. Rendszeres program volt, hogy leültek hozták a kis sörüket,hallgattak én meg hangosan tanultam, magyaráztam nekik az anyagot.. Így legalább ők is meghallgatták egyszer, én is tanultam hangosan..Az érthetetlen részeket meg átbeszéltük együtt.. Egyébként van, tanuló szoba szinte minden koliban, ami nem szokott zsúfolásig lenni..Sőt.. Oda beülsz, ha a szobatársad zavarja..Ne aggódj..:)
2013. aug. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Meg kereshetsz tanulótársat, és egymásnak felmondhatjátok az anyagot, átbeszéljetitek. Van, aki így csinálja :)
2013. aug. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Laylah ***** válasza:
76%
Vagy, ha jó idő van, kiülsz az udvarra, rossz idő esetén (vagy esetleg udvar hiányában) mondjuk konyha (ha nincs tanulószoba). :)
2013. aug. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Én nem vagyok olyan hangosan tanulós, de én is abból tanulok a legtöbbet, hogyha a bizonytalan részeket megtudom beszélni valakivel. Van is erre egy társam. Egyszerűen összeülünk tanulni. Eleinte csöndben vagyunk, olvasgatjuk az anyagot, aztán amit nem értünk, azokat felvetjük és a végén már csak beszélgetünk, jönnek elő sorra, hogy ki mit nem értett. Nagyon sokat lehet egymástól tanulni, csak megfelelő társat kell hozzá találni. Egyébként simán meg lehet oldani. Nem kell mindennap tanulni és mindenkinek vannak rigojái, szokásai. Egy koli alkalmazkodásról szól. Hozzád majd azzal kell alkalmazkodni, hogy hangosan tanulsz.
2013. aug. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat, mentek a zöld kezek! :) Egy kicsit azért megnyugodtam :)
2013. aug. 2. 11:57
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan középiskolában vagyok kollégista, de azért leírom a tapasztalataimat.


Én is hangosan tanulok sokszor, ez akkor a legkevésbé zavaró, ha olyan emberekkel laksz együtt, akiknek ugyan azt kell megtanulni (mi négyen vagyunk egy szobában, mindannyian osztálytársak vagyunk) egymásnak magyarázunk, kérdezünk, nagyon jó így. Sokkal jobban tanulok, amióta így tanulunk.


Ha meg éppen csöndben akarunk tanulni, akkor egy tanulóteremben az is megoldható.

2013. aug. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!