Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Igényelhetek egyszerre Bursa...

Igényelhetek egyszerre Bursa Hungarica és rendszeres szociális ösztöndíjat?

Figyelt kérdés
SZTE-n leszek szeptembertől elsőéves. Halmozottan hátrányos helyzetű vagyok (szülők alapfokú végzettsége, állami gondozott). A rendszeres szociális ösztöndíj megigényléséhez most töltöm az általános szoc. helyzet felmérési adatlapot. Szerintem ez menni fog. :) A Bursáról olyat olvastam, hogy lakóhelyem önkormányzata intézi. Állandó lakcímem Pest megyében van (nem jártam ott 8 éve, nem is nagyon akarok, leveleket meg nem küldik el...), tartózkodásim Szegeden. Akkor most mi van? Vagy ne legyek pofátlan, és ne akarjak túl sokat?
2013. aug. 2. 07:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Mind a kettőt igényeld. Megkaphatod, és nem lesz "sok". A Bursa (2-4000/hó) október tájékán kell (az Önk.-on hirdetés lesz róla, figyelni kell,le ne késd) és jan.-tól adják (rendszerint csak májusban visszafele kifizetve)
2013. aug. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
még annyit, hogy ehhez nem kell hazautazni, ahol vagy, ott az önk.on érdeklődj, mikor kell beadni a pályázatot. Teljesen az eltartók jövedelmétől függ, a családban az 1 főre jutó értéktől. Kell a lakásban állandó lakcímmel bej. lakók száma népesség nyilvántartótól igazolás (ez is az Önk.-on van) És ösztöndíj nem számít. Ezt az Önk adja- azért tart ennyi ideig, mert elküldi az egyetemnek, ahol is igazolják, hogy jársz,rendes hallgatójogviszonyban vagy és utána utalják.
2013. aug. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hm. Majd még utánaolvasok, nem egészen tiszták a lépések, illetve hogy jogosult vagyok-e rá. Köszönöm a segítséget! :)
2013. aug. 3. 07:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Add csak be a kérvényt, majd eldöntik, jogosult vagy-e rá. (az eltartók jövedelmétől, 1 főre eső

értéktől függ csak)

2013. aug. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Állami gondozott vagyok, nincs semmi jövedelmem, az eltartóm az állam...
2013. aug. 3. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!