Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emberek! Szeretnék szenvedélyb...

Emberek! Szeretnék szenvedélybetegekkel foglalkozni, de nem vagyok túl gyakorlatias és a családom nem támogatja az ötletet. Őrültség?

Figyelt kérdés

Ez lehet csak afféle vágyálom, segíteni másokon szociális munkásként, de szerintem érdekesek és érzékenyek és nem csak a segítségadás miatt... Nem vagyok biztos benne, hogy meg vannak bennem a kellő képességek pl. magabiztos fellépés.

A családban mindenki hülyeségnek találja, azt akarják, hogy könyvtáros legyek.


Alkérdés: egy alkoholista/drogfüggő stb. stb. (internet, játék, szex, annyi dolog van, amitől függhetünk) elfogadja egy olyan ember tanácsát, aki nem élte át? vagy azt mondja "te nem tudod milyen, csak megtanultad a könyvekből, nem érezted, milyen nehéz" de aki meg függő volt annak azt mondja "olyan vagy mint én, te is gyenge voltál te se vagy különb". Melyikre hallgat jobban? Rám nem hallgatna, mert pl. még egyszer nem voltam berúgva/szívva/lőve?



2013. júl. 25. 23:45
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
Menny a közeli kocsmákba és keres alkoholistákat, ha nem találsz nem baj, meny diszkoba keres drogosokat.. :) Jó mi..
2013. júl. 26. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én ezt hivatásszerűen gondoltam, mert most leszek végzős a gimiben és lassan választani kell majd...
2013. júl. 26. 11:11
 3/7 anonim válasza:
Próbálj ki te is pár dolgot legyen egy kis tapasztalatod. Legtöbben ezt csinálják aki azt mondja, hogy nem az hazudik.
2013. júl. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szükségem lesz a tanuláshoz még azokra az agysejtekre:)
2013. júl. 26. 18:44
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Én ilyen főiskolát végeztem és nincs állásom, mert túltelített a pálya...

2. Ha nem akarsz könyvtáros lenni, akkor gondolkozz más foglalkozáson.

3. "elfogadja egy olyan ember tanácsát, aki nem élte át?"- NEM, sőt sokszor olyan ember tanácsát se, aki átélte sokszor...

4.másrészt a főiskolákon/egyetemeken nem tanítják meg, hogyan lehet TÉNYLEG a szenvedélybetegen segíteni...mert egy hamis modellt követnek, és kibukik a gyakorlat vizsgáján....két év képzés után mindnyájan tudtunk, előbb sajnos nem...

2013. júl. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Túltelített? Azt hittem ilyenekkel senki nem akar foglalkozni:/ A többi ötletem is eléggé olyan, hogy nem valószínű, hogy kapok vele állást.

Nagyon köszi, jó volt egy olyan hsz.-t olvasni, amit olyan ember írt, aki ott tanult! Még akkoris, ha elkeserítő egy kicsit.

2013. júl. 26. 20:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Én szociális munka szakot végeztem, nem szenvedélybetegekkel dolgozom, hanem gyermekvédelemben (pontosabban itt látsz mindent van drogos gyerek, drogos-alkoholista szülő, tényleg minden - de nem a függőség kezelése a fő profil). Nekem a végzés előtt pár hónappal már meg volt hol fogok dolgozni, és most is azt látom a munkahelyemen, hogy folyamatos a cserélődés, úgk,hogy cáfolnám, hogy telített a pálya. Én inkább azt láttam, hogy rengeteg embert vesznek fel ilyen szakokra, de kevesen végzik el, mivel sokan felismerik, hogy nem akarnak szociális munkásként dolgozni. Vannak rengetegen, akik elvégzik, de nem helyezkednek el szociális munkásként, mivel csak valamilyen diplomát akarnak, de rájönnek, hogy az adott munkakörök, amik betölthetők, nem az ő asztaluk.

Fontos a határozott fellépés, a magabiztosság, ezeket a tulajdonságokat tudatosan építheted, erősítheted magadban, de a főiskolán vannak kötelezően előírt személyiségfejlesztő kurzusok is, na meg majd sokat edződsz, amikor elkezded a gyakorlatokat, vagy később a munkát. Vannak határozottabb személyiségek, sokan már a szak elején, akiknél látszik, hogy keményebb fából faragták őket, de nagyon sokan vannak olyanok is, akik az idő során találják meg a hangukat, mert folyamatosan fejlesztik ezt a tulajdonságukat.

Ez, hogy egy függő esetleg jobban fogadná el egy olyan ember tanácsát, aki annó függő volt, szerintem h.lyeség. Eleve a segítő nem tanácsol, hanem meghallgat, észrevétlenül terelgeti a kliensét, példát, utat mutat, de nagyon ritka, hogy konrkétan tanácsol valamit. Eleve a szociális munkás magánélete a kliens előtt tabu (úgyhogy egy professzionális kapcsolatban bizony nem tudja a kliens, hogy a segítője szívott-e). Elsősorban tőled függ, hogyan tudod elfogadtatni magad, de ha valakivel kultruáltan, és korrekten bánsz,akkor idővel ezt kapod vissza.

2013. aug. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!