Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha a felsőoktatásban tanulok,...

Haemorgen kérdése:

Ha a felsőoktatásban tanulok, akkor mely ösztöndíjakkal lehet kijutni Norvégiába?

Figyelt kérdés
tudom, hogy van ERASMUS, meg még néhány, de azért tettem fel ezt a kérdést, hogy hátha van valami más is, mert az lenne a cél, hogy minél rövidebb ideig tartson a kinti tartózkodás, mivel annál kisebb az esélye, hogy a hazai tanulmányokban zavart keltsen

2013. aug. 2. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:

nem értem milyen zavarra gondolsz. a megszerzett krediteket ugyan úgy megkapnád.

meg mi értelme lenne kimenni pár napra...

2013. aug. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na ja. Milyen előnyöd származik abból, ha csak rövid időre mész ki? Semmi.

Nyilván csak olyan országba mehetsz tanulni, aminek a nyelvét beszéled valamennyire, így pedig a kint teljesített tárgyak kreditét el tudod fogadtatni.

2013. aug. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Minek akarsz kimenni ha azt akarod, hogy minél rövidebb ideig legyél kint? Plusz, akkor már nem lenne könnyebb valami közelebbi országba jönni? Akkor még az utazás is kevesebb időt venne el, ha már keveset akarsz ott tartózkodni.
2013. aug. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Az ERASMUS, ha jól tudom, nem csak a kint tanulást, hanem a külföldi szakmai gyakorlatot is támogatja, tehát ha része a képzésednek szakmai gyakorlat, akkor mehetsz akár nyáron is, 3 hónapra, így biztosan nem csúszol a tanulmányaiddal. A kint töltött tanulmányi félév ebből a szempontból tényleg veszélyes lehet, de talán az sem megoldhatatlan - ahogy én láttam, az én egyetememen a tanárok igyekszik segíteni az ERASMUSosokat, hogy ne (sokat) csússzanak. Keresgélhetsz nyári egyetemi programokat is, norvég nyelv és kultúra témakörben megfelelő szakos hallgatók számára tudom, hogy létezik ilyen, lehet, hogy más terület kapcsán is ráakadsz valamire. Illetve a nemzetközi diákszervezetek háza táján lehet még érdemes körülnézni (lehet, hogy a szakodnak megfelelő nemzetközi szervezet is létezik), ők is szoktak ezt-azt szervezni a nyárra itt-ott. :)
2013. aug. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2013. aug. 5. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!