Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egy okj-t elkezdtem (bkf),...

Ha egy okj-t elkezdtem (bkf), de összesen 2 félévet fejeztem be, akkor lehetőségem van még egy ingyenes okj elvégzésére? Felsőfokú szakképzés után van lehetőség rá? (befejezett BGF fsz)

Figyelt kérdés

2013. aug. 3. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Megbántad már a BKF-et mi?:D
2013. aug. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Van lehetőséged.

Neked a hallgatói szerződés(ha nem voltás önköltséges) lesz a problémád.

De van lehetőséged akár okj iskolában, akár felsőoktatásban FSz képzés elvégzésére államin is.

2013. aug. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

És befejezett fsz után okj? Államin voltam. Okj mondjuk estin vagy levelezőn? Úgy hallottam úgy lehet, de nem tudom, meg amúgyis kifogynék a féléveimből, mert szeptembertől levelező alapra fogok járni, tehát az fsz meg a levelező miatt 1 félévem maradna.


A BKF-es egy barátnőm és igen megbánta... :D

2013. aug. 3. 22:02
 4/9 anonim ***** válasza:
2 Ft-ot nem ér az a suli, nemhogy 200 ezret félévente(még a 100-at is sokallnám). Nagyon lehúzós a suli mindenért egyéb szolgáltatások meg egyéb jogcímen lehúzzák az embert. Nem lehet vele elhelyezkedni,(bármelyik szak, még a legpiacképesebbekkel se amik ott vannak gazdmen, nemzetközi gazdaságtannal se). Arra jó ha valaki olyasmit szeretne tanulni ami diplomához kötött és könnyen szeretné megszerezni azt(valami jó felsőfokú továbbképzés, könyvvizsgáló vagy valami mester persze másik suliból:D). Bocs én most az alapképzésekről beszéltem tudom de hátha olvassa valaki.
2013. aug. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb lenne ha bemennek az emberek és mindenből megajánlanák a kettest. Megspórolnák a sok papírt.
2013. aug. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"És befejezett fsz után okj? Államin voltam. Okj mondjuk estin vagy levelezőn? Úgy hallottam úgy lehet, de nem tudom, meg amúgyis kifogynék a féléveimből, mert szeptembertől levelező alapra fogok járni, tehát az fsz meg a levelező miatt 1 félévem maradna."

Az okj iskolában eltöltött félévek és a felsőoktatásban eltöltött félévek nem adódnak össze. Semmi köze a kettőnek egymáshoz.

Úgyhogy a félévekből nem fogsz kifogyni, ha okj iskolában szerzel képesítést.

Bármilyen variációban lehet, hangsúlyozom semmi összefüggés. Lehet egyetem előtt, egyetem alatt és egyetem után is okj.re járni, annyi a titok hogy 21 éves korig nappalin ingyenes, 21 éves kor után estin tudsz ingyenes okj szakmát szerezni.

Te eddig összesen 2 félévet használtál el az FSz képzésedre a felsőoktatásban, attól hogy most alapképzésre mész anélkül hogy befejeznéd az FSz képzésedet még semmi sem változott, csak van 2 elhasznált féléved a felsőoktatásban a 12-ből, aminek nem volt értelme a jelek szerint.

2013. aug. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

*SZAKIRÁNYÚ TOVÁBBKÉPZÉS

Egyébként még azoknak is érdemes akiknek megvan a biztos helyük apuci anyuci cégében csak a papír kell. Suttyó focistáknak és modelleknek kiváló suli.

2013. aug. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

"Az első OKJ-s szakképesítés ingyenes, akkor is, ha már van diplomád, vagy hallgatói jogviszonyban állsz valamelyik egyetemmel vagy főiskolával. Fontos, hogy az ingyenesség az iskolarendszerű - nappali, esti, levelező - képzésekre vonatkozik, nappali tagozaton azonban csak 21 éves korig lehet támogatott formában tanulni."


"A felsőfokú szakképzés 1996-ban épült be a felsőoktatás rendszerébe. A megszerezhető bizonyítvány eddig az OKJ egy elkülönülő, felsőfokú képzettségi szintjének felelt meg, a képzés kétéves volt. A felsőfokú szakképzéseken az utolsó évfolyam 2012 szeptemberében indult, 2013-tól a felsőoktatási szakképzés veszi át a helyét."


"A felsőoktatási szakképzések kikerültek a jegyzékből, 2013 szeptemberétől ilyen képzést csak egyetemek és főiskolák indíthatnak. A kétéves szakok végén továbbra sem jár diploma, viszont a megszerzett kreditek kétharmadát beszámítják, ha szakirányú BA- vagy BSc-szakon tanulnak tovább a hallgatók."


(eduline.hu)


Ez alapján én úgy gondolom,mivel eddig a felsőfokú szakképzés az OKJ része volt, neked már van egy szakképesítésed, tehát a következőt már nem fizeti az állam.


De a legbiztosabb, ha felhívod bármelyik OKJ képző hely adminisztrációját, és előadod a sztoridat. Ők tutira megmondják neked, hogy ingyenesen járhatsz-e.

2013. aug. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi köze a kettőnek egymáshoz!

Okj iskolában tanuló jogviszony van, közoktatás része a szakképzés. Közoktatási törvény határozza meg a szabályokat. Ha érettségi után tanul is ott a diák, akkor is közoktatás.

Felsőoktatásban hallgató jogviszony van, a szabályokat a Nemzeti Felsőoktatásról szóló törvény határozza meg.

Egymástól függetlenül jár mindkét képzési forma ingyenesen alanyi jogon egy embernek.(ha teljesíti a felvételi követelményeket természetesen)

1. Egy db. okj szakképesítés (21 éves korig nappalin, 21 éves kor után estin)

2. 12 félév a felsőoktatásban (az senkit ne zavarjon meg hogy az FSZ képzés okj bizonyítványt ad) Az számít hogy milyen képzési formában tanulsz, ergo lehet két okj szakmád ingyen, ha az egyiket okj iskolában a másikat meg felsőoktatásban szerezted)

2013. aug. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!