Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri átmenni más suliba 11....

Megéri átmenni más suliba 11. elején?

Figyelt kérdés
Már 9.től más hova szerettem volna menni de valamiért itt ragadtam .. raktam fel kérdést és nem valami kecsegtető válaszok jöttek, hogy ha ezt folytatom akkor jó melóm lehet. Jelenleg számítástechnikán vagyok (nem programozás.. számítógép szerelés..) és azon gondolkozom átmegyek más suliba mert ott a közösség is jobb meg értelmesebb emberek vannak mint itt, mit szóltok ?
2013. aug. 4. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez akkor egy szakközépiskola érettségizős osztálya, ugye? Mert nem a középsuli fogja eldönteni, később milyen pályára léphetsz. Bárhova jársz, a későbbi tanulmányaid döntik majd el, tehát ha én kertészetibe szakközépbe jártam, és ott érettségiztem, ugyanúgy mehetek informatikát érintő okj-ra / egyetemi szakra. Ha jobb közösségre vágysz, menj át, igen. Hozzánk is jöttek anno 11. elején új emberkék, hárman is, és még utolsó évben is jött egy fiú, és mégis mind tök jól be tudtak illeszkedni. Szóval ha menni akarsz, menj, nincs semmi vesztenivalód.
2013. aug. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tovább tanulást nem tervezek mert lusta vagyok hozzá, igen ilyen szakközépiskolás érettségizős osztály ez .. és akkor 12. végén állítólag kapunk egy szak diplomát és érettségit ha jól tudom (persze ha sikerül)
2013. aug. 4. 14:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, mi az a szakdiploma. Én kertészetibe jártam, volt 4-5 fura nevű óránk, de csak sima érettségit kaptam, mást nem. Azért ennek járj még utána, mert ez elég furán hangzik. Az meg, hogy lusta vagy, nem jelent semmit... Ha olyasmit tanulnál, ami érdekelne, nem lennél olyan lusta - talán. Na meg én két évig bolyongtam érettségivel, mire eljutott az agyamig, hogy nem elég az érettségi, úgyhogy most megyek egyetemre.
2013. aug. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De egyszerűen lusta vagyok tanulni, valahogy érettségit megkapnám akkor egyetemen megint hátránnyal kezdenék mert gondolom kell a 9-12 es anyag hogy jobban megértsem stb..

egy érettségivel mit tudok csinálni egyébként ? jobb lett volna szakra menjek aztán visszairatkozok és lerakom az érettségit ..

2013. aug. 4. 15:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy érettségivel elmehetsz eladónak (jobb esetben, mert már ahhoz is kell okj, és valakinek van is, szóval hátránnyal indulnál jelentkezésnél), meg egyéb ilyen szintű munkát vállalhatnál, mint például raktári dolgozó. Sok esetben be se jelentenek majd, mert tudni fogják, hogy így is elvállalod, és nem lesz TB-d, nem lesznek jogaid, nem részesülhetsz kedvezményekből, szóval kábé csicskája leszek valakinek. Egy szakma mindenképp kell szerintem.

Én amúgy alig tanultam középsuliban, kábé 3 tárgyat szerettem, és azokra tanultam is hébe-hóba, mégis megyek egyetemre. Egyetemen nem kérdezik a középsulis anyagot. Ha jó vagy matekból, akkor elmélyítik a tudásodat, illetve adnak hozzá még 20 tonnányi matektudást, de persze ez szakfüggő, valahol nincs is matek.

Én nyelvszakra megyek, gondolhatod, hogy ott nem fognak kérdezni semmi középsulisat, mert ha én japán szakos leszek, ott senkit nem fog érdekelni, hogy mennyire vágom a magyar írókat, vagy mennyire tudok számolni. Teljesen más tárgyaim lesznek.

2013. aug. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy én már régóta nem tanultam meg semmit rendesen, matekból le vagyok maradva (pedig érteném), magyart se vágom nagyon na meg nekem itt van a román ugye mert erdélyi vagyok, szóval nem hogy valamit a román irodalomról vagy nyelvtanról tudnék de még románul sem tudok..
2013. aug. 4. 15:34
 7/8 anonim ***** válasza:
De mondom, ez nem baj. Persze ha rosszak az eredményeid, nehezebb bekerülni államilag támogatott képzésre. De látom, egyáltalán nem tudod még, hogy zajlik a felvételi és mik a követelmények. Mert mondom, minden szakra már. Én például utsó két évben nem is jártam matekra, mert szereztem felmentést, azaz matek helyett másból érettségiztem.
2013. aug. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amúgy még időben vagy, mert felvételinél az utolsó két év eredményét nézik, szóval ha most elhatározod, hogy tanulni fogsz, egész jó pontokat szerezhetsz.
2013. aug. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!