Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kötelező e szintemelő érettség...

Kötelező e szintemelő érettségit tenni diplomásnak, ha egy másik szakot akar elkezdeni?

Figyelt kérdés
2014-ben végzek teológián osztatlan képzésben, ez egyetemi diplomát ad. Illetve történelem szakon pedig Bsc képzésben, ami ugye főiskolai szintnek felel meg. Jövőre szeretném beadni a jelentkezésem pszichológiára. Ahol kötelező egy emelt szintű érettségi a felvételihez. Én 2007-ben érettségiztem közép szinten. Kérdem én, egy egyetemi, és egy fősulis diploma után is el kell mennem szintemelőt írni, vagy nekem már nem kell, mert esetleg a diploma plusz pont. Mert hogy töriből is lehet emeltezni, de ha van töri diplomám hova emeljem már a töri érettségit? Nem értem ezt a rendszert.
2013. aug. 4. 18:39
1 2
 1/11 reptoid ***** válasza:
100%
El kell menned.
2013. aug. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Sejtettem, és egy orbitális marhaságnak tartom ugyanakkor. Ennyiből sokkal jobb volt anno a felvételizés, szóban, meg írásban, mert aki le tudott érettségizni, annak a felvételi sem volt olyan félelmetes.Ugyanakkor azt sem értem ha valakinek van diplomája és szeretne még egyet, mondjuk jelen esetben levelezőn elvégezni, miért nem kaphat tandíjkedvezményt, vagy valami hasonlót. Nem az kellene hogy legyen a cél hogy a társadalom intelligens legyen? ezt most nem úgy kell érteni hogy aki nem végez egyetemet az buta, de aki több diplomával rendelkezik, biztos nem idióta, és az egyetemi éveit, mondjuk nem állandó bulizással töltötte. Rendben hogy a 2. 3.-diplomát már tandíjasként lehet csak elvégezni, de azelső miért nem lehet ingyenes mindenütt? aki nem tanul és felvették úgyis otthagyja majd.A töri szakot én már tandíjasként végzem, nekem szerencsém van, mert a szüleim fizetik, de sokan nem ilyen szerencsések,és előfordult hogy annak ellenére, hogy egy költséges hallgató nagyon jó átlagot hozott minden félévben, mégsem tették át államisra. Míg egy államison felvett hallgató, épp hogy átcsúszott a félévi vizsgákon és maradhatott állami képzésben. Ennyit még ehhez. Csak egy észrevétel. Ez a felsőoktatás úgy gáz ahogy van. Persze erről mindannyian tehetünk, hallgatók oktatók, és főképp abban a kupolás épületben ülő öltönyösök.
2013. aug. 4. 18:53
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Azért írtad ki a kérdést, hogy elmondhasd a véleményed? Teljesen jó ez a rendszer, így egységes legalább. Ugyanazok a feltételek vonatkoznak rád, mint bárki másra. Különben teljesen el vagy tévedve a megnevezésekben, nincs olyan, hogy teológia egyetemi diploma, Bsc meg főiskolai (különben a történelem BA, de mind1). Az egyetem is, a főiskola is egy-egy felsőoktatási intézmény, különbség ma már nem igen van.
2013. aug. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

"Teljesen jó ez a rendszer, így egységes legalább"


Ezt ugye viccnek szántad?

2013. aug. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Nem, nem viccnek szántam! Azért, mert valaki szerzett már diplomát, mitől kéne előnyben részesíteni? Ha már megvan adva egy típusú felvételi - hogy az mennyire jó vagy rossz, az nem ide tartozik - akkor legalább mindenkire az vonatkozzék és ne lehessen kibújni ilyenekkel, hogy van egy diplomája már. És igen kérdező, kell emelt szintű érettségit tenned, amennyiben ez a követelmény.
2013. aug. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyszerüsíteni akartam a kiírásom. Teológia osztatlan képzés az Egyetemi diplomának felel meg!!!! Bsc ugyanaz mint a Ba. És nem azért írtam ki a kérdést hogy a véleményem elmondjam, hanem érdekelt hogy ez hogy működik ilyenkor. Kérlek ne kötözködj, ha nem tetszik valami, akkor ne válaszolj a kérdésre. A többieknek köszönöm a válaszokat. Úgy látom viszont egyeseknek megártott a meleg.
2013. aug. 4. 21:38
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell emeltet tenned. Érdeklődj annál az intézménynél, ahová menni szeretnél.

[link]

2013. aug. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7 vagyok

"a felsőfokú végzettségű jelentkező érettségi pontjait a felsőoktatási intézmény szabályzatában meghatározott módon, a korábbi felsőfokú tanulmányok max. 200 pontos értékelésével és annak duplázásával is meg lehet állapítani. Ebben az esetben nem kötelező a jelentkezési feltételként meghatározott emelt szintű érettségi vizsga letétele a felsőfokú végzettséggel rendelkezők számára, továbbá tanulmányi pontok kiszámítására nincs lehetőség.

Kérjük, amennyiben felsőfokú végzettséggel rendelkezik forduljon további információkért a releváns felsőoktatási intézményhez."

2013. aug. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
7. és 8. köszönöm a hasznos válaszokat, időközben én is utánajártam a dolgoknak. :)
2013. aug. 4. 22:28
 10/11 anonim ***** válasza:
#5-ös válaszadó remélem olvasta tovább is a hozzászólásokat, és látja hogy a feltett kérdésben tájékozatlan, és mégis kiosztotta a kérdezőt mitha a bölcsek kövét a zsebében hordaná. Közben ettől még politikusok, szakpolitikusok, egyetemi rektorok is mind széles látókörűbbek mint ő, aki itt vette az asztalt hogy egy diplomát hogy lehetne már figyelembe venni egy felvételinél. Na lám lám mégis csak lehet..És nagyon helyes is a dolog!
2013. aug. 5. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!